Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

JUŻ SĄ W BIBLIOTECE KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ!

2015-12-02 11:10:25 (ost. akt: 2015-12-02 11:16:18)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

"Książki naszych marzeń" to program, który ma sprawić, że w bibliotekach szkolnych będą nowe książki, które pobudzą kreatywność uczniów i chęć do bycia aktywnym w życiu biblioteki.

Nasza "Czwórka" przystąpiła do programu, bo lubimy czytać a w zbiorach biblioteki nie zawsze znajdujemy nowości. Ministerstwo Edukacji Narodowej podarowało naszej szkole pieniądze na zakup nowych książek dla dzieci i młodzieży. Prawie wszystkie klasy w szkole uczestniczyły w wybieraniu nowych lektur. Dzieci chętnie przystąpiły do tej właśnie akcji. Do biblioteki szkolnej dotarły nowe książki i już wiele z nich zostało wypożyczonych. Młodzież z zainteresowaniem je czyta.

Jeśli szukacie książek dla dzieci, to właśnie je znaleźliście. Polecamy książkę Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką”, w której dziewczynka dowiaduje się, że mądrość jest ważniejsza od urody i że zawsze warto być sobą.

W książce Małgorzaty Strękowskiej pt. „Bery, gangster i góra kłopotów” ośmioletni bohaterowie mają niezwykły talent do wpadania w kłopoty. Młodzież chętnie sięgnie po książki fantastyczne, w których toczy się wartka akcja w magicznym, zaczarowanym świecie. Proponujemy serię „Baśniobór” Brandona Mull . Autor nie pozwala czytelnikowi na chwilę znużenia, a liczne pomysły i magiczne przedmioty dostarczają niemałych emocji. Ta historia jest tak zajmująca, że nie uda się wam odłożyć książki przed końcem lektury.

Równie zajmujące są książki detektywistyczne. Seria „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i partnerzy” Agnieszki Stelmaszyk to książki pełne humoru, zadziwiających zdarzeń i zabawnych bohaterów.

Czytelnikom ciekawym świata polecamy książkę „Nela na tropie przygód”. Czytając książkę, oczami wyobraźni, będziecie podróżować z Nelą po cudownym świecie i przeżywać wspaniałe przygody.

Polecamy wypożyczanie książek z naszej szkolnej biblioteki. Książek, które sami wybraliśmy.

Aniela Darmofał i Maria Sobota, kl. VId

Polub nas na Facebooku:

Źródło: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages