Do trzech razy sztuka - II LIGA JEST NASZA!

2015-12-07 08:11:05(ost. akt: 2015-12-07 08:14:20)
Siatkarki UKS SALOS EŁK

Autor zdjęcia: Mat. prywatne

Siatkarki UKS SALOS EŁK odniosły 3 zwycięstwa w turnieju ligowym, w ramach III kolejki Warmińsko – Mazurskiej Ligi Siatkówki Młodziczek i awansowały po raz pierwszy w historii Klubu do II Ligi.
„Twierdza” Mrągowo, gdzie odbył się turniej została zdobyta przez ełczanki. Pierwszy mecz salosianki rozegrały z UKS Warmiss-Volley Olsztyn. Mecz ten był rewanżem ełckiej drużyny za poprzednie dwa turnieje ligowe, gdzie musiały uznawać wyższość zespołu przeciwnego w tie-breakach.

Tym razem ełczanki nie pozostawiły cienia wątpliwości, kto rządzi na boisku i rozgromił drużynę z Olsztyna do 15 i 12. Drugi mecz UKS SALOS Ełk rozegrał z gospodarzami sobotniego turnieju, spadkowiczami z II ligi - MUKS Omega Mrągowo. Nasze zawodniczki bez problemu wygrały pierwszy set (25-6). W drugim secie zbytnie rozluźnienie oraz brak koncentracji, spowodowane zbyt łatwo wygranym pierwszym secie, powoduje, że to gospodynie już od początku narzucają swój rytm gry, któremu nie jesteśmy w stanie się przeciwstawić do końca seta.

Tym razem przegrywamy do 21. W emocjonującym tie-breaku to ponownie gospodynie narzucają swój rytm, jednak po zmianie stron (6-8) i czasie dla trenerów ełckiej drużyny, powracamy do swojej skutecznej gry i już nie pozwalamy za wiele dla przeciwniczek, wygrywając tie-breaka do 9 oraz całe spotkanie 2-1. Ostatni mecz rozegrany został z drużyną UKS Olimp Bartoszyce II, wygrywamy oba sety do 12.

Tego dnia nikt nie był w stanie przeciwstawić się ełczankom, które zasłużenie awansują do II Ligi, gdzie 9 stycznia 2016 roku spotkają się z drużynami z Elbląga, Bartoszyc (I zespół) i Iławy.

Skład drużyny: Klaudia Andrzejczuk, Klaudia Akacka, Weronika Dyszkiewicz, Weronika Juszkiewicz, Natalia Majewska, Julia Magreta, Anita Mocarska (kapitan), Zuzanna Sałek, Daria Stnakiewicz, Patrycja Żabińska. Trenerami drużyny są: Urszula Pieczulis, Maksymilian Magreta.

Wszystkie chętne dziewczęta chcące dołączyć do drużyny, zapraszamy na treningi w poniedziałki oraz środy w godz. 17:30-19:00, na Hali MOSiR, na osiedlu Jeziorna.