Sukcesy siatkarek UKS Green Volley Ełk

2015-12-07 08:08:55(ost. akt: 2015-12-07 08:13:02)

Autor zdjęcia: Jarosław Andrzejewski

Siatkarki UKS Green Volley, na co dzień uczennice I klasy Gimnazjum Sportowego, po raz pierwszy wystartowały w Wojewódzkiej Lidze Piłki Siatkowej w kategorii młodziczek.
Dziewczęta rozgrywki rozpoczęły jako beniaminek od ostatniej V ligi i po trzech turniejach eliminacyjnych awansowały już do III ligi. W ostatnim turnieju rozegranym 5 grudnia w Kętrzynie, w pierwszym pojedynku ełczanki spotkały się z drużyną gospodyń, z którymi wygrały 2:0.

Pierwszy set był niezwykle zacięty, o czym świadczy końcowy wynik, który zakończył się 29:27 dla ełckiej drużyny. Drugi set - do 17, również bezapelacyjnie wygrała ełcka drużyna. O awansie do III ligi decydował mecz ze starszymi o rok zawodniczkami z UKS Bociek Górowo Iławeckie. Pierwszy set padł łupem siatkarek Green Volley, natomiast w drugim zwyciężyła drużyna z Górowa.

O końcowym zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Ostatecznie, po bardzo emocjonującym secie, to ełckie siatkarki wyszły zwycięsko z całego pojedynku i wygrały 15:11, a cały mecz 2:1. Zwycięstwo zapewniło awans do III ligi, która będzie rozegrana 9 stycznia 2016 roku. Kolejnymi przeciwniczkami będą drużyny z Mrągowa, Olsztyna oraz Lidzbarka. Tylko zwycięzca turnieju awansuje do II ligi. Start w lidze możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ełku w ramach projektu "Promocja piłki siatkowej w Szkole Sportowej w Ełku poprzez rozwój UKS Green Volley Ełk".

Zachęcamy do śledzenia naszych postępów na bieżąco na Facebook-u Green Volley Ełk - trener Jarosław Andrzejewski.

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jarecki