Nenufar wraca ze "złotem" z Katowic

2015-12-09 09:59:54(ost. akt: 2015-12-09 10:03:15)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

Kosmiczne "trójki" Brajana Mroczkowskiego
4-6.12.2015 Nenufar wystartował w V Turnieju MTB w Katowicach. Do zawodów zgłosiło się 12 drużyn, które podzielono na 4 grupy. Nenufarki pierwszy mecz zagrały z Zastalem Zielona Góra i zdecydowanie wygrały 46:27. Drugie spotkanie z o rok młodszymi zawodnikami Komorowa zakończył się naszym zwycięstwem 58:10.

Zdecydowanie wygrywamy grupę. W ćwierćfinale gramy z ambitną drużyną z Ostrawy (CZ). Mecz bardzo wyrównany zakończony naszą wygraną 31:25.

W półfinale trafiamy na bardzo silnych gospodarzy UKS 27 Katowice. Wysoki, dobry technicznie zespół z wielkim animuszem rzucił się na naszą drużynę. Brajan Mroczkowski robił co mógł ale kwartę przegrywamy 6:11. Ale w drugiej, ku zaskoczeniu rywali, przejmujemy inicjatywę i wygrywamy 5:2. Trzecia kwarta to bardzo dobre ataki i obrona z obu stron. Kwartę przegrywamy 8:12. Gospodarze prowadzą 6 punktami 25:19. W czwartej kwarcie nasz zespół ku zaskoczeniu rywali podkręca tempo. Nasi chłopcy grają fantastycznie w obronie, Brajan Mroczkowski rzuca drugą "3" i na 8 sek przed końcową syreną prowadzimy 3 pkt. Czas dla gospodarzy. Rywale wznawiają grę i w ostatniej sek. ich zawodnik trafia za "3". Jest remis 34:34. W dogrywce rywale prowadzą już 4 pkt. Liczne grono rodziców katowiczan w "siódmym" niebie. Ale fantastycznie grający Brajan Mroczkowski rozpoczyna magiczną końcówkę, zakończoną "kosmiczną" trójką w asyście dwóch rywali z Katowic. Brajan rzuca w dogrywce 5 pkt. a dobrze grający Filip Półbratek dokłada 2 pkt. Dwie akcje trzecioklasisty Maksia Wilczewskiego zakończone celnymi rzutami wprawiło liczną widownię w osłupienie i podziw. Wygrywamy 43:40 i gramy w finale!

Finałowy mecz z Komorowem wygrywamy 34:25.Cały mecz pod pełną kontrolą naszych chłopców, ale prawdziwy finał to był mecz z Katowicami. Brajan Mroczkowski otrzymał statuetkę MVP turnieju. Filip Półbratek znalazł się w piątce najlepszych zawodników turnieju a młodszy o rok Maksio Wilczewski został wyróżniony w drużynie.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Brajan Mroczkowski 103, Filip Półbratek 30, Maksymilian Wilczewski 14, Bartosz Mońko 13, po 6 pkt. Kacper Murawski i Wiktor Radzikowski, Eryk Jarząbek 4, Wiktor Surgiewicz i Kacper Dąbrowski po 2.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: nenufar