Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Niecodzienny kiermasz świąteczny

2015-12-15 10:52:42 (ost. akt: 2015-12-16 00:32:14)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Okazuje się, że Facebook może być źródłem ważnych i inspirujących informacji. Tak stało się, kiedy Martyna z SP4 w Ełku przeczytała ogłoszenie schroniska w Korabiewicach.

"Dowiedziałam się, że w miejscowości Korabiewice istnieje miejsce szczególne - schronisko dla samotnych i chorych zwierząt. Bardzo mnie ta wiadomość zainteresowała – uznałam, że wsparcie takiej instytucji to dobry pomysł. Poprosiłam o pomoc w zorganizowaniu kiermaszu charytatywnego Panią Annę Sołtys oraz moją koleżankę z Samorządu Szkolnego. Tak rozpoczęła się nasza akcja.

Koleżanki i Koledzy z klasy 6D przygotowali prace plastyczne, rodzice Anieli Darmofał, Oskara Kicelmana, Laury Stasiewicz, Dominiki Pawlukowskiej, Oli Bujnowskiej, Huberta Gryżewskiego i moi przygotowali (oczywiście z naszą pomocą!) pierniczki, ciasteczka i kolorowe babeczki. Sprzedawaliśmy je podczas długich przerw w czwartek i piątek – 10-11.12.2015.

Rezultaty bardzo nas zaskoczyły. Wszystkie wystawione do sprzedaży przedmioty i słodkości znalazły nabywców, a kwota, którą zebraliśmy i przekażemy na potrzeby schroniska wyniosła ponad 800 złotych.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, pomagali nam podczas przygotowania oraz sprzedaży prac.

Myślę, że zrobiliśmy coś ważnego i potrzebnego. Mam nadzieję, że podopieczni schroniska odczują nie tylko pożytek z przekazanych pieniędzy, ale przede wszystkim odczują ciepło naszych uczuć, które kierujemy w stronę Korabiewic.

Martyna Grzesiuk, Kl. VI D
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages