Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Patriota nie bije nawet kwiatem

2015-12-15 22:20:53 (ost. akt: 2015-12-15 22:21:53)
Kwiat jaśminu

Kwiat jaśminu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kiedyś miarą patriotyzmu była ilość szabel, potem czołgów. W dzisiejszych czasach przekonywano nas, że nie mniej ważne jest płacenie podatków. Ja proponuję kolejną miarkę.

Ostatnio w parę osób roztrząsaliśmy taką oto kwestię: czy dzielnego żołnierza/sumiennego podatnika, który maltretuje swoją żonę, można nazwać patriotą. I doszliśmy do wniosku, że nie. Bo patriotyzm jest dobrą, pozytywną emocją.

O przemocy domowej nie myślimy często. Podświadomie udajemy, że jej nie widzimy i nie słyszymy. Dlatego dobrze, że są takie akcje jak „Dni Białej Wstążki”, którą u nas przeprowadził Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej. Była to 16-dniowa kampania skierowana przeciwko przemocy wobec kobiet. Takie akcje nie pozwalają nam zapomnieć, że to jest nadal poważny problem. I to nie tylko wśród „patologii”.

A może już nawet bardziej poza nią. W każdym razie lokalne media muszą być tym dobrym sąsiadem, „który widzi i słyszy”, kiedy komuś dzieje się krzywda. I reaguje na to. Bo to jest właśnie misją lokalnych mediów. Pomagać, wyjaśniać i informować. A wracając do początku tekstu: Patriotą jest ten, który nie bije swojej żony nawet kwiatem.

Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages