Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Kolęda tysiąca serc

2015-12-20 23:22:24 (ost. akt: 2015-12-20 23:33:46)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

„Wieczór kolęd” to jedna z najpiękniejszych tradycji ełckiej "Czwórki". Gromadzi zwykle liczne grono uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i zaproszonych gości.

W świątecznym nastroju, w blasku choinkowych lampek i migoczących płomieni świec, zabrzmiały kolędy wykonane przez uczniów 22 klas: „Wśród nocnej ciszy” (3 b, 6 a), „Z narodzenia Pana” (4 b), „Wesoła nowina” (6 b), „Cicha noc” (4 c), „Dzisiaj w Betlejem” (1 e, 5 c), „Pójdźmy wszyscy do stajenki” (5 d), „Przybieżeli do Betlejem (5 b, 4 a), „Tryumfy Króla Niebieskiego” (2 f, 6 d), „Bóg się rodzi”(4 d), „Gdy śliczna panna” (1 c), „Lulajże Jezuniu” (3 c, 6 c), „Jezus malusieńki” (5 a), „Był pastuszek bosy” (2 e). Śpiewających uczniów wspierała widownia. Głosy tysiąca uczestników spotkania brzmiały głośno i radośnie, jak na święta przystało. Z ogromnymi entuzjazmem spotkało się wykonanie przez najmłodszych (dzieci z dwóch grup przedszkolnych) pastorałki „Do stajenki, gdzie maleńki Jezus”.

Wieczór obfitował w liczne niespodzianki. Najpierw na scenie pojawiły się kolejno Anioły: szkoły, Ełku i Betlejem. Potem okazało się, że na widowni dostrzegły one ludzi obdarzonych równie anielskimi cechami i wyraziły im uznanie za pomoc w codziennym czynieniu dobra. Anioł Ełku (w tej roli wystąpił p. Michał Tyszkiewicz) wyróżnił prezydenta Ełku, proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusa, zaangażowanego w życie szkoły rodzica i uczennicę. Śpiewający kolędy uczniowie znaleźli wyjątkowych sojuszników.

Na szkolne kolędowanie przybyli śpiewający i grający klerycy. Swoim przykładem dali oni dobry sygnał dorosłej części widowni a wspólny śpiew z klasą Va będzie dla wszystkich dobrym wspomnieniem.

Kiedy dyrektor szkoły złożyła życzenia wszystkim kolędującym zdawało się, że to już zamknięcie wieczoru. Ale tak się nie stało. Specjalną niespodzianką była kolęda w wykonaniu ks. Łukasza Grzechcy. Na jego wezwanie odpowiedział też p. Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku, śpiewając kolędę „Oj maluśki, maluśki”. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, czemu dali wyraz nagradzając solistów gromkimi brawami.

Takiego wieczoru jeszcze nie mieliśmy. Opinię tę zgodnie potwierdzają wszyscy jego uczestnicy. Wesołych Świąt!Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages