Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Ferie w mieście nie muszą być nudne

2017-01-17 21:58:00 (ost. akt: 2017-01-18 10:25:00)
Ferie to także dobry czas, na łyżwy, sanki, wspinaczkę na ściance, narty biegowe czy kulig.

Ferie to także dobry czas, na łyżwy, sanki, wspinaczkę na ściance, narty biegowe czy kulig.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Przed uczniami warmińsko-mazurskich szkół zimowe ferie. Dokładnie 23 stycznia rozpoczną dwutygodniową labę. Warto w tym czasie zapewnić swojemu dziecku ciekawe zajęcia, aby nie zanudziło się przypadkiem przed komputerem czy telewizorem.

Jak co roku ciekawą ofertę dla uczniów ełckich szkół na ferie zimowe przygotowywały miejskie jednostki. Naprawdę jest w czym wybierać, ale warto szybko podjąć decyzję, aby mieć zapewnione miejsce, bo liczba uczestników jest ograniczona.

Ferie z humorem
Zajęcia w Szkole Artystycznej w tym roku odbywać się będą pod hasłem: „Ferie z humorem”. — Zapraszamy serdecznie dzieci na spędzenie ferii w Szkole Artystycznej. Będzie wesoło i artystycznie. W planach zajęcia plastyczne, ceramiczne, wokalne, taneczne, teatralne, animacyjne oraz projekcje bajek. Nie zabraknie dobrej zabawy i powodów do radości —zapraszają pracownicy Szkoły Artystycznej.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku w Szkole Artystycznej, zaś w piątki w kinie ECK. Pierwszy turnus rozpoczyna się 23 i potrwa do 27 stycznia, z kolei drugi od 30 stycznia do 3 lutego. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 6 - 9 lat, 10 - 12 lat. Karta zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej Szkoły Artystycznej, a koszt jednego turnusu to 50 złotych.

Zimowe Ekoferie
Na zimowe zajęcia uczniów szkół podstawowych zaprasza również Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym.
— Kształtowanie postaw proekologicznych stanowi obecnie jedno z najtrudniejszych wyzwań stojących przed współczesnym pokoleniem. W działaniach na rzecz ochrony środowiska często zapomina się o dzieciach najmłodszych, uważając, że są zbyt małe, by brać udział w walce o czyste otoczenie, a przecież to one będę tworzyły naszą przyszłość. Edukacja ekologiczna dzieci już od najmłodszych lat życia jest podstawowym warunkiem racjonalnego postępowania w duchu szacunku do przyrody i jej ochrony tu i teraz oraz w przyszłości. Dlatego też wychowawcy zimowych zajęć w Centrum Edukacji podniosą świadomość związków, jakie łączą uczestników zajęć z otaczającym światem przyrody — zapraszają organizatorzy. Zajęcia zimowe odbędą się w dwóch turnusach. Pierwszy turnus rozpoczyna się 23 i potrwa do 27 stycznia, z kolei drugi od 30 stycznia do 3 lutego. Opłata za osobę wynosi 25 złotych, a karta zgłoszenia dostępna jest w sekretariacie Centrum Edukacji bądź na stronie www.cee.elk.pl

Kolejowy kulig
Na ferie z kolejką zaprasza z kolei Muzeum Historyczne. Podczas kolejowego kuligu, który odbędzie się 30 stycznia oraz 1 i 3 lutego, uczestnicy przejadą się otwartymi wagonami kolejką wąskotorową na trasie Ełk-Sypitki. W Sypitkach odbędzie się ognisko, na którym na pewno nie zabraknie atrakcji. Nauczyciele Akademii Małego Muzykanta nauczą dzieci specjalnych mazurskich tańców ludowych, które rozgrzeją ich przy ognisku! Zapisy w siedzibie Muzeum Historycznego w Ełku lub pod nr telefonu 87 610 00 00. Koszt: 20/10zł.

W karnawale same bale
Muzeum Historyczne w Ełku postarało się, by w ferie zimowe zapewnić mnóstwo atrakcji najmłodszym ełczanom. Organizatorzy zapraszają grupy zorganizowane na zajęcia muzealne "W karnawale same bale", podczas których uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o dawnych zwyczajach karnawałowych. Będzie to też okazja do wykonania własnej, niepowtarzalnej maski karnawałowej. Zajęcia będą prowadzone w dniach 23-27 stycznia. Cena: 2 zł od uczestnika. Kontakt pod nr telefonu: 87 732 02 83.

Wodne szaleństwo
Ciekawą propozycję dla dzieci przygotował również Park Wodny w Ełku. W zajęciach na pływalni mogą wziąć udział dzieci siedmioletnie i starsze. Zajęcia rozpoczynają się 23 stycznia i potrwają do 3 lutego. W programie m.in. zabawy w wodzie, zajęcia plastyczne, rozgrywki sportowe, a także lodowisko i wyjście do kina. Koszt zimowiska to 450 zł. W cenę wliczone jest również wyżywienie i ubezpieczenie. Zgłoszenia i opłaty w kasie Parku Wodnego.

Nuda? To się nie uda
Zimowy nastrój poczują również uczestnicy zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Organizatorzy przygotowali uczniom mnóstwo atrakcji, m.in. gry planszowe i komputerowe, zabawy z x-boxem, zajęcia plastyczne, czytanie książek, a także kino w bibliotece. Zapisy w oddziale dla dzieci MBP lub pod nr telefonu 87 621 80 82 / 87 621 80 83. Zajęcia będą odbywały się od 23 stycznia do 3 lutego w godz. 11-13. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages