Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Fundamentem tej firmy jest rodzina

2016-02-04 15:18:00 (ost. akt: 2016-02-04 15:16:54)

Autor zdjęcia: Weronika Kowalewska

28 stycznia firma Meliorex z Raczek świętowała okrągły jubileusz, 25-lecie istnienia przedsiębiorstwa na rynku. Jednak to nie był jedyny powód do świętowania. Tego dnia oficjalnie otwarta została nowa siedziba firmy w Szkocji k. Raczek. - To jest mój wymarzony prezent, na urodziny Meliorexu - mówił podczas uroczystości wzruszony Antoni Paciorko, właściciel przedsiębiorstwa. W jubileuszu wzięli udział przyjaciele, rodzina, przedsiębiorcy, samorządowcy, a także lokalne władze. Były więc gratulacje, podziękowania oraz życzenia na dalszą drogę rozwoju. Zabawa trwała do białego rana.

Firma Meliorex z Raczek jest prywatnym przedsiębiorstwem rodzinnym, wyspecjalizowanym w dziedzinie wodno - kanalizacyjnej. Specjalizuje się w budowie sieci wodociągowych i cieplnych, kanalizacji sanitarnych oraz deszczowych. Meliorex wykonuje także oczyszczalnie ścieków, kotłownie ekologiczne oraz zajmuje się odwadnianiem dróg. Ich odbiorcami są: generalni wykonawcy, urzędy miast i gmin, przedsiębiorstwa prywatne oraz indywidualni klienci.

Wśród największych inwestycji wykonanych przez firmę Meliorex można wskazać między innymi prace przy budowie obwodnicy Augustowa, Trasy Toruńskiej czy autostrady od Marek do Wisły. I choć siedziba firmy znajduje się w niewielkiej miejscowości na Suwalszczyźnie, to przedsiębiorstwo nie ogranicza się do prac tylko w tym regionie. Mają szerokie spectrum działania w całej Polsce, a już niedługo chcą zdobyć także rynki zagraniczne. W planach mają budowę w Kazachstanie.

Antoni Paciorko swoje przedsiębiorstwo zaczął budować w latach 90-tych. Nie było lekko, ale nigdy się nie poddał, bo od lat ma przy swoim boku kobietę, na której zawsze może polegać. Maria Paciorko, jego żona, jak przystało na typową góralkę, od samego początku wspierała swojego męża w działaniach, ale była również surowa i stanowcza. Dzięki temu firma przetrwała niejeden kryzys. To właśnie jej szczególnie dziękował Antoni Paciorko, podczas jubileuszu.

— Naszą siłą jest rodzina. Od samego początku w pracy wspiera mnie syn Piotr. Jako dziecko potrafił już pracować na spycharce, a teraz sprawnie zarządza kontraktami zawieranymi przez Meliorex. Z branżą związana jest również moja córka, zięć i synowa. Mamy do siebie ogromne zaufanie, dlatego decyzję zapadają szybko. Poza tym każdy z nas dba o dobro firmy, a moja żona szczególnie opiekuje się pracownikami. Śmiejemy się, że ma obecnie 200 dzieci, bo tyle obecnie zatrudniamy osób — mówi Antoni Paciorko.

Na uroczystość, która rozpoczęła się mszą świętą przybyło wielu zacnych gości. Wśród nich byli przyjaciele rodziny Paciorko, przedsiębiorcy, lokalni włodarze oraz samorządowcy. Po mszy świętej wszyscy udali się do Szkocji, gdzie obecnie znajduje się nowa siedziba firmy. Właściciele przedsiębiorstwa uroczyście przecięli wstęgę i zaprosili gości do środka. Tam Maria i Antoni Paciorko powitali wszystkich serdecznie i przyjęli gratulacje i podziękowania. Szczególne wyrazy szacunku za trud włożony w budowę firmy, właścicielom, złożyli pracownicy. Podziękowali im za wsparcie oraz za możliwość ciągłego rozwoju.

Budowa nowej siedziby trwała ponad rok i pochłonęła ponad 8 mln złotych. Antoni Paciorko nie zamierza jednak przejść na emeryturę. Firma wciąż dynamicznie się rozwija i inwestuje w nowy sprzęt.

— Postawiliśmy na młodych i kreatywnych ludzi, którzy nas nie zawodzą. Moją wielką dumą jest mój syn, który sprawnie zarządza dużymi kontraktami — mówi Antoni Paciorko. — Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele inwestycji, bo dobrego gospodarowania nauczyłem się od swojej mamy. Najpierw kupowała krowy, a dopiero później inwestowała w dom. Ja również na początku każde zarobione pieniądze przeznaczałem na firmę, dopiero po latach dorobiłem się domu. Nowa siedziba jest nam potrzebna, aby się rozwijać — dodaje Paciorko.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. janek #2102380 | 37.248.*.* 31 paź 2016 06:59

  Fundamentem tej firmy jest tania siła robocza , i łatwość robienia przekrętów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. x #1925004 | 89.228.*.* 4 lut 2016 20:23

  Przepraszam czy to jest wiadomość sponsorowana. Bo to firma odległa o kilkadziesiąt kilometrów i z innego województwa!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. edek #1924670 | 91.245.*.* 4 lut 2016 15:43

  Brawo !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages