Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Jednodniowa wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

2016-02-22 14:29:59 (ost. akt: 2016-02-22 14:31:45)

Autor zdjęcia: Grażyna Syrwid-Paszkowska

Dnia 19 lutego 2016 r.uczniowie kl.1a i 3a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku byli na ciekawej wycieczce w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Głównym celem było zwiedzenia budynku opery, obejrzenie ciekawego przedstawienia muzycznego pt.„Adonis ma gościa”.

Spektakl opowiada o wspólnym - z chwilowej konieczności życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa - przepięknej, ale zadufanej w sobie, rozkapryszonej papugi, której, do złotej klatki będącej jej królestwem los wrzuca jakże czarną, jakże pospolitą, ale i jakże wolną wronę: Węgla.

Oba ptaki mogą się od siebie czegoś nauczyć, wystarczy tylko spojrzeć dalej niż czubek własnego...dzioba. Spektakl pięknie opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, różnym nie kogoś, kto jest zagrożeniem, ale kogoś, kto pozwoli nam spróbować myśleć inaczej, zwrócić uwagę na inne cechy, wybrać inne zalety. Pokazuje, że można różnie żyć, nie przeszkadzając, ani nie narzucając swoich jedynie słusznych przemyśleń innym.

Dzieci z zainteresowaniem podziwiały grę aktorów, ich kostiumy oraz scenografię. Dużo pozytywnych przeżyć młodym widzom dostarczyła oprawa muzyczna Zespółu muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej. Uczniowie mieli możliwość włączenia się w spektakl, gdyż aktorzy zachęcali do tańca, rozmowy, żywej reakcji na odgrywaną sztukę. Przewodnik zaprowadził dzieci do wielkiej sali opery wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny.

Wizyta w filharmonii rozbudziła zamiłowanie do teatru i muzyki. Po takich wrażeniach wszyscy z przyjemnością udali się na wspólny posiłek do restauracji. Podróż powrotna do Ełku minęła bardzo szybko. Czas wolny z dziećmi, spędzony podczas jednodniowej wycieczki stał się okazją do rozwijania odczuć estetycznych, umiejętności kulturalnego zachowania się, rozbudzania zainteresowań i ciekawości poznawczej. Wspaniałe humory, pozytywne przeżycia na długo pozostaną w dziecięcej pamięci.
Opiekunowie:G. Syrwid-Paszkowska, T. Mierzwińska, I. Jastrzębska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GrażynaPaszkowska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages