Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Szpital miejski z nową izbą przyjęć

2016-02-23 11:00:00 (ost. akt: 2016-02-23 12:57:56)

Najpierw szpital wojskowy, teraz placówka miejska. Od piątku będzie funkcjonować nowa izba przyjęć w Szpitalu Pro-Medica w Ełku. Nowe miejsce przyjmowania pacjentów jest większe i bardziej funkcjonalne.

Szpital miejski jest w trakcie zmian. Przede wszystkim od kilku miesięcy trwały prace nad przeniesieniem izby przyjęć w nowe miejsce. Decyzja ta powodowana była nieco utrudnionym dojazdem karetek do tego ważnego w szpitalu oddziału oraz potrzebą zwiększenia jego metrażu. Prace nad remontem nowego miejsca izby przyjęć, czyli pomieszczeń piwnicznych szpitala, zakończyły się 12 lutego. Zakres prac obejmował roboty rozbiórkowe, malarskie i typowo budowlane. Koszt przeprowadzki został w całości pokryty środkami własnymi szpitala, wyniósł 71 tys. zł.

W miejskim szpitalu szykuje się też kolejna duża inwestycja. Chodzi o utworzenie dziennego domu opieki medycznej, w którym mogliby przebywać pacjenci ze specjalnymi potrzebami.

— Grupą docelową są osoby niesamodzielne, w szczególności osoby powyżej 65. roku życia — tłumaczy prezydent Tomasz Andrukiewicz. — Często stan zdrowia tych pacjentów nie pozwala na pozostanie wyłącznie pod opieką POZ-ów, wymaga całodobowego nadzoru lekarzy i pielęgniarek. Odpowiedzią na te potrzeby byłby właśnie dom opieki dziennej.

Projekt powstał w odpowiedzi na konkurs organizowany przez Ministerstwo Zdrowia dotyczący tworzenia i prowadzenia dziennych domów opieki medycznej. Projekt miejskiego szpitala otrzyma dofinansowanie w wysokości niemal miliona złotych. Ze środków własnych placówka dorzuci 30 tysięcy złotych. Szpital ma dwa lata na uruchomienie domu opieki.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. EŁCZANKA #1939195 | 89.228.*.* 24 lut 2016 17:43

  ,,PACJENCI ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI"-------MOŻE KTOŚ NAPISZE BLIŻEJ O KOGO CHODZI??

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages