Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Po co dzieciom śnieg?

2016-02-27 20:23:51 (ost. akt: 2016-02-29 07:46:53)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Zabawy na śniegu, czyli w co się bawić zimą na dworze? Takiego problemu nie mieli uczniowie SP4 w Ełku, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie „Śniegowy bałwan w obiektywie”. Konkurs miał na celu promowanie spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, zachęcanie do zimowych zabaw, rozwijanie kreatywności oraz rozwijanie zainteresowań fotograficznych.

W wyznaczonym terminie konkursu, zimowa aura nie sprzyjała uczestnikom. Z powodu niskich temperatur panujących na dworze, niektórzy mieli problemy z ulepieniem bałwana. Byli też tacy, którzy podejmowali się zadania i rezygnowali. Jednakże wśród naszych uczniów znaleźli się i tacy śmiałkowie, dla których nie lepiący się śnieg, nie stanowił problemu. 12 lutego 2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcą konkursu została klasa 3a, która ze swoją wychowawczynią p. Bożeną Merchelską, pokonała wszelkie przeciwności i została tegorocznym „Szkolnym liderem zabaw zimowych na śniegu”.

Oto jak sami uczniowie wspominają śniegowe działanie:
„Gdy śnieg się wkoło ściele w zimowe białe ranki, na pewno najweselej w gromadzie iść na sanki…” – tak podpowiada piosenka „Na sanki”. My wiedzieliśmy o tym już wcześniej, ale tym razem wybraliśmy się nie na sanki, a do szkolnego ogródka, by wspólnie stworzyć postacie bohaterów konkursu ,,Śniegowy bałwan w obiektywie”. Dzień był wyjątkowy i słoneczny, ostatni w szkole przed feriami. Wcześniej zaplanowaliśmy, że zbudujemy śnieżną Bałwankową Rodzinkę. Podzieliliśmy się zadaniami. Tradycyjny bałwan składa się z trzech śniegowych kul ustawionych na sobie, tworzących głowę, tułów i nogi.

W tym dniu toczenie kul okazało się niemożliwe, bo puszysty śnieg nie lepił się. W tej sytuacji postanowiliśmy wykorzystać nasze sprawne ręce, jabłuszka do zjeżdżania i karton po mleku, które dostajemy w szkole, do obsypania i oklejenia śniegiem kamieni, które stały się podstawą naszych postaci. Z trudem, ale udało nam się uformować figury, by przypominały kształtem człowieka. Część z nas zadbała o oczy, guziki i marchewkowe nosy, inni zaś o usta, patyczki, nakrycia głowy oraz inne elementy stroju. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Bawiliśmy się doskonale. Polecamy Wam wspólną zabawę na śniegu i ze śniegiem. ,,Nie zwlekaj! Czasu szkoda, bo chyba widzisz sam, że świetna dziś pogoda – nie trzeba lepszej nam!”.

Uczniowie klasy III a

Uczniowie skonsumowali już pierwszą nagrodę (klasowa pizza), przed nimi wkrótce kolejna niespodzianka. Zwycięzcom gratulujemy kreatywnych pomysłów na zabawy ze śniegiem.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages