Nenufar Kode wygrywa po pasjonujacym meczu w Warce

2016-03-01 08:09:06(ost. akt: 2016-03-01 08:12:50)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

"Kosmiczny" mecz rozegrali nasi koszykarze w sobotni wieczór z zespołem Warki.
Przy komplecie publiczności (prawie 300 osób) pokonujemy gospodarzy 90:86. Nasz zespół przystąpił do tego spotkania w okrojonym składzie (5 graczy + junior). Przeciwnicy po swojej stronie mieli komplet graczy i ponad 300 głośno dopingujących kibiców. Mimo tego nasz zespół rozegrał fantastyczne, wręcz kosmiczne spotkanie.

Mecz rozpoczęliśmy, trafiając w 4 minuty 4 trójki. Do tego dołożyliśmy kilka szybkich ataków i przeciwnicy zmuszeni byli wziąć czas, który - jak się okazało - niewiele dał, bo nasi gracze byli niesamowicie skuteczni. Hala przeciwników ucichła za sprawą świetnie grających Romatowskiego, Hasa i Stanisławajtysa (razem 60 pkt.).

Kwartę skończyliśmy wynikiem 28:12. Druga kwarta to również świetna gra naszego zespołu w ofensywie. W tej kwarcie bardzo dobrze grał Adam Wardziński (12 pkt.). Do tego dołożyliśmy świetną grę w obronie, pozwalając w pierwszej połowie meczu rzucić naszym rywalom zaledwie 25 pkt. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 47:25.

W trzeciej części gry świetnie grał Kamil Pawłowski, 2x3 pkt (w sumie 18 pkt.). Jako że byliśmy zmuszeni grać w pięcioosobowym składzie, opadliśmy lekko z sił i przegraliśmy trzecią kwartę 14:23.

Warka nie traciła nadziei na końcowy sukces, w czwartej kwarcie zbliżając się już na 5 oczek. ( 8x3 pkt. ). Hala odżyła i 300 krzyczących gardeł próbowało zdeprymować naszych graczy. Nenufar grał jednak mądrze taktycznie i walczył o każdą piłkę. W decydujących momentach rzuciliśmy jeszcze ważne rzuty wolne i wyszliśmy z tego pojedynku zwycięsko (bez lidera - Arka).

Punkty: Romatowski Karol - 23, Stanisławajtys Kuba - 22, Pawłowski Kamil - 18, Has Piotr - 15, Wardziński Adam - 12. Kwarty: I - 28:12, II - 19:13, III - 14:23, IV - 29:38.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.