Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

"Inka" patronką Gimnazjum nr 1

2016-03-02 10:00:00 (ost. akt: 2016-03-02 10:45:09)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Gimnazjum nr 1 od wtorku może szczycić się patronem. Szkoła od 1 marca nosi imię Danuty Siedzikówny "Inki". Data nadania sztandaru ełckiej szkole to nie przypadek - 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

W uroczystości nadania sztandaru uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele rządu z całego regionu. Na hali sportowej gimnazjum zebrali się też przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, organizacji pozarządowych, ełckich szkół, a także sami uczniowie "jedynki".

— Danuta Siedzikówna "Inka" to dobry patron na dzisiejsze czasy — mówił podczas uroczystości Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. — Po latach zapomnienia i niszczenia pamięci przez rządy komunistyczne o ludziach, którzy walczyli o Polskę, wreszcie możemy przywrócić chwałę i cześć jej bohaterom. "Inka" była niespełna 18-letnią dziewczyną, kiedy została zamordowana. Jednak swoim krótkim życiem pokazała, w jaki sposób być patriotą w tak trudnych czasach. Szczególne znaczenie ma dla nas, ełczan, fakt, że najbliższa rodzina "Inki" mieszka właśnie w naszym mieście. Jestem przekonany, że uczniowie Gimnazjum nr 1 wiedzą, kim była Danuta Siedzikówna i Żołnierze Wyklęci, a co najważniejsze wiedzą, jak zachować się jak trzeba.

Młodzież szkolna sama wybrała sobie Danutę Siedzikównę na patronkę szkoły. Przez kilka miesięcy uczniowie przygotowali się do obrania imienia szkoły, przygotowując uroczystość, ucząc się o "Ince", i tworząc spektakl biograficzny, który zaraz po uroczystości zaprezentowali w Ełckim Centrum Kultury.WIĘCEJ O WTORKOWEJ UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM WYDANIU "ROZMAITOŚCI EŁCKICH"!

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages