Tenisiści pokazali wysoką klasę

2016-03-14 07:49:37(ost. akt: 2016-03-14 07:54:26)
 W grupie młodzików ponownie zwyciężył Arkadiusz Kucharski, a trzecie miejsce wywalczył Kacper Malinowski, który w "małym finale" pokonał kolegę klubowego Marcela Rutkowskiego.

Autor zdjęcia: Zbigniew Bobryk

Znakomitą formę utrzymują tenisiści stołowi z powiatu ełckiego. W minionym tygodniu świetnie zaprezentowali się na turnieju indywidualnym w Olecku oraz w meczu ligowym.
W środę w ramach 12 kolejki Północnej Ligi Regionalnej Pisanica podejmowała drużynę z Gawlików Wielkich. Dla obu drużyn mecz miał duże znaczenie w perspektywie walki o 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy po pierwszych grach prowadzili 4:1, potem 6:2 i 8:6. W ostatniej rundzie młodzi zawodnicy z Pisanicy wygrali trzy pierwsze pojedynki i objęli prowadzenie 9:8. O losach spotkania miał więc zadecydować ostatni pojedynek, w którym zmierzyli się lider gości, Stanisław Gąsior i Arkadiusz Kucharski. Zawodnicy na zmianę wygrywali sety, a w piątym decydującym zwyciężył tenisista z Gawlików 11:9 i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Punkty w tym niezwykle dramatycznym meczu zdobyli: Bartosz Cudnowski, Arkadiusz Kucharski, Marcel Rutkowski i Kacper Malinowski - po 2.

- Mecz nie zaczął się dla nas dobrze, ale chłopcy po raz kolejny pokazali charakter i determinację do końca i za to zasługują na pochwałę. Nadal mamy szansę na trzecie miejsce i będziemy o nie walczyć, choć nie wszystko zależy już od nas.

W sobotę natomiast rozegrany został czwarty, ostatni turniej cyklu Grand Prix Olecka i nastąpiło podsumowanie tegorocznej edycji. W ostatnim turnieju ponownie tenisiści z Pisanicy i Ełku należeli do wyróżniających się zawodników i wywalczyli 7 miejsc na podium. W kategorii żaków byli to: Dominik Markowski (1 miejsce) z Pisanicy oraz Wojciech Gajewski (2 miejsce) i Elżbieta Prostko (3 miejsce) z Ełku. W grupie młodzików ponownie zwyciężył Arkadiusz Kucharski, a trzecie miejsce wywalczył Kacper Malinowski, który w "małym finale" pokonał kolegę klubowego Marcela Rutkowskiego. Na drugim stopniu podium stanęła także zawodniczka Konieczek, Gabriela Ziarko. Wśród weteranów zwyciężył Stanisław Malinowski.

Po zakończonych grach nagrodzono najlepszych zawodników całego cyklu, który trwał od listopada do marca. Do klasyfikacji końcowej zaliczane były wyniki z trzech najlepszych turniejów dla każdego zawodnika. W kategorii żaków 1 miejsce zajął Dominik Markowski, który zagrał w trzech turniejach i wszystkie wygrał. Wśród młodzików podobnej sztuki dokonał Arkadiusz Kucharski. W kategorii weteranów, podobnie jak w ostatnim turnieju, zwyciężył trener ełckich tenisistów, Stanisław Malinowski. Drugie miejsce w całym cyklu wywalczyła Gabriela Ziarko, a trzecie - Elżbieta Prostko i Kacper Malinowski. Tuż za podium na czwartych miejscach uplasowali się Marcel Rutkowski i Wojciech Gajewski.