Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Konferencja w Perełce

2016-03-18 13:19:42 (ost. akt: 2016-03-18 13:22:00)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

W dniu 15.09.2016 r w Miejskim Przedszkolu Perełka im. Jana Brzechwy odbyła się konferencja dotycząca realizacji programu Mistrzowie Kodowania Junior.

Na zaproszenie dyrektor Anny Birgiel w konferencji udział wzięli: zastępca prezydenta Miasta Ełk – pan Artur Urbański, członek Zarządu Powiatu – Bożena Puławska, dyrektor MODN – Michał Jodko, naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego – Mariola Raczyńska, inspektor wydziału edukacji – Urszula Dobrowolska oraz dyrektorzy ełckich przedszkoli, szkół podstawowych i nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego.

W konferencji uczestniczyli również organizatorzy programu Mistrzów Kodowania: pani Blanka Fijołek, Magdalena Olborska, Ola Przygoda, pan Tomasz Bukowski oraz trener programu – Krzysztof Jaworski.

Konferencję otworzył występ dzieci z grupy V. Następnie pani Blanka Fijołek przedstawiła założenia programu MKJ oraz wyniki raportu, który został opublikowany na podstawie badań przeprowadzonych w 18 przedszkolach w Polsce, które zostały objęte programem.

Na konferencji goście obejrzeli prezentację przedstawiającą umiejętności, dokonania i udział dzieci w różnorodnych działaniach w ramach programu MKJ. Zaprezentowane zostały pomoce – mata edukacyjna, tablety oraz praktyczne ich wykorzystanie.

Dzieci pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Polcyn pokazały gościom korelację pracy na macie edukacyjnej wraz z aplikacjami na tabletach: zabawy z literami, dzielenie na sylaby, rozpoznawanie pierwszej głoski i dopasowywanie obrazków, układanie sudoku.

Nauczycielka Małgorzata Szypulska zaprosiła gości do wspólnej zabawy na macie – układania sudoku wg. podanej kategorii. Goście uczestniczyli również w zabawach z klockami ruchu. Nauczycielka Elżbieta Wysocka zaprezentowała jak można wykorzystać je do kodowania układów do piosenek zarówno dziecięcych jak i nowoczesnych oraz w jaki sposób można skorelować je z aplikacją Kids Music na tablecie.

Na zakończenie konferencji odbyły się konsultacje dyrektorów z przedstawicielami MKJ na temat możliwości zakupu pomocy oraz pozyskania na nie funduszy ze środków unijnych.
N-lka Perełki: Elżbieta WysockaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages