Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Ponad 2 mln zł na drogi w gminie Ełk

2016-03-18 21:20:00 (ost. akt: 2016-03-18 21:24:44)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Z nadejściem wiosny ruszyły prace drogowe na terenie gminy Ełk. Od początku tygodnia gmina wyrównała 35 km dróg gruntowych. Pracami porządkowymi, utrzymaniem zieleni i drobnymi remontami zajmuje się także Zespół Usług Gminnych.

W budżecie Gminy Ełk na 2016 rok na budowę dróg, parkingów, chodników i wiat przystankowych, a także bieżące utrzymanie dróg przeznaczono ponad 2 mln zł. Prace przy budowie lub remoncie chodników gmina będzie prowadzić w 10 wsiach, z kolei parkingi z kostki brukowej powstaną w trzech wsiach na terenie gminy.

— Największą inwestycją drogową zaplanowaną na 2016 rok będzie przebudowa drogi gminnej na drogę o nawierzchni asfaltowej w miejscowości Oracze – wyjaśnia Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Inwestycja ta pochłonie 1 mln 414 tys. 528 zł. Kolejnymi inwestycjami drogowymi będą przebudowy dróg gminnych w Nowej Wsi Ełckiej oraz w Siedliskach. Na tym jednak nie koniec. W tym roku opracowana zostanie dokumentacja techniczna dotycząca czterech inwestycji drogowych planowanych do realizacji we wsiach: Straduny (ul. Kościuszki), Nowa Wieś Ełcka (ul. Lipowa), Ełk - Szeligi, Barany - Nowa Wieś Ełcka wraz z ulicą Ełcką i Nadrzeczną.

Oczywiście w budżecie zaplanowano także środki na bieżące utrzymanie dróg.

— Na dzień dzisiejszy nasze działania uzależnione są w głównej mierze od warunków atmosferycznych i sytuacji na drogach, a w szczególności od zmieniającej się wilgotności gruntu – mówi wójt Osewski. – Pogoda od początku tygodnia poprawiła się i robotnicy mogli wyjechać na drogi. W ciągu czterech dni wyrównano 16 km gruntówek, a także obniżono zawyżone pobocza wzdłuż dróg o długości 19 km. Jeżeli tylko pogoda na to pozwoli, przystąpimy do robót głównych polegających na pracy sprzętu ciężkiego oraz wbudowywaniu kruszywa łamanego.

W tym roku większością prac drogowych zajmą się na zlecenie Gminy Ełk firmy zewnętrzne, wyłonione w drodze przetargu. Docelowo część z tych zadań ma przejąć Zespół Usług Gminnych.

— ZUG powstał na początku marca – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Podlega on pod Wydział Inwestycji, Planowania Przestrzennego i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Ełk. Obecnie ZUG pracuje według z góry ustalonych harmonogramów prac na dany tydzień. Prace w poszczególnych miejscowościach są wykonywane w grupach, brygadach, minimum pięcioosobowych. Są one odpowiedzialne m.in. za: sprzątanie miejscowości, wycinkę krzewów oraz niezbędne prace remontowe na drogach i poboczach.

Jak zaznacza wójt, o robotach drogowych mieszkańcy gminy będą powiadamiani na bieżąco. Harmonogram prac drogowych już ukazuje się na stronie internetowej gminy Ełk: www.elk.gmina.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bobrowianin #1963681 | 77.112.*.* 29 mar 2016 20:46

  Słyszy się i remontach dróg w Nowej Wsi, Oracze, Siedliska itd.... a co z drogą w miejscowości Bobry?! Może zamiast wysypywania co kilka miesięcy kolejnej tony kamieni, piasku można by było utwardzić tę nawierzchnię nieco solidniej?! Z każdym "remontem" drogi dziury robią się coraz większe...!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ! #1958693 | 213.241.*.* 21 mar 2016 09:37

   o drodze do i w Chrzanowie cisza ...............juz tyle lat !!!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. jerzy #1958646 | 83.24.*.* 21 mar 2016 08:26

    Do Janka. Zajmij się czymś pozytecznym. Nie masz pojęcia o cenach. Nie masz pojęcia ile teraz trzeba czasu i dokumentów by ruszyla jakakolwiek budowa No i ile to kosztuje. Kolosalne sumy pochlania miedzy innym ochrona srodowiska ,o ty kiedyś w ogóle się nie mówiło.. Przygotowanie budowy trwa miesiącami. Widac że umiesz tylko krytykować i że nic ci w zyciu nie wyszlo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. brukowiec #1958281 | 213.241.*.* 20 mar 2016 15:51

    Te piesemko z ogłoszeniami nie ma nawet odwagi opublikować wszystkich komentarzy nieprzychylnych polkowskiemu. Kiedyś pseudodziennikarzom proponowano stanowiska w wydziale cenzury, niestety dla was już tej instytucji nie ma

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. jar #1958110 | 83.24.*.* 20 mar 2016 11:27

    Mamy nadzieję że za rządów Pana Prezesa Jaroslaw Kaczynskiego CBA zrobi w gminie kontrole rządów poprzedniego wójta. Taką rzetelną kontrolę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (21)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages