Nenufar Kode IV drużyną III ligi

2016-03-21 22:29:25(ost. akt: 2016-03-21 22:32:05)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

Nasi koszykarze rozegrali w sobotę ostatni mecz w ramach 3 Ligi Męskiej, pokonując na własnym boisku UKS Trojkę Żyrardów 92:85.
Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny bardzo dobrze. Szybko objęliśmy wysokie prowadzenie . Za sprawą szybkich kontr prowadziliśmy po kilku minutach 11:3. Dobrze grał Piotrek Has i nasz kapitan Arkadiusz Gąsiorek. Nasi rywale mieli duży problem z naszą obroną, grając bardzo nieskutecznie. Kwartę wygraliśmy 24:10.

Kolejna kwarta miała już inny przebieg. Żyrardowianie przełamali swoją niemoc strzelecką i tę kwartę grali dużo skuteczniej. W naszej grze pojawiło się sporo błędów, które wykorzystywali przeciwnicy i przegraliśmy tę kwartę 23:33.

Trzecią część meczu znowu graliśmy dobrze. Arek w tej części spotkaniu był nie do zatrzymania dla rywali (37 pkt.) i głównie za jego sprawą wygraliśmy wysoko trzecią kwartę 28:14.

W czwartej kwarcie nasz zespół tracił siły i popełniał dużo prostych błędów. Przeciwnicy próbowali jeszcze gonić, ale zaliczka z poprzednich kwart pozwoliła na wygranie tego pojedynku.

Kwarty: I - 24:10, II- 23:33, III- 28:14, IV- 17:28

Punkty: Gąsiorek 37, Has 22, Stanisławajtys 13, Jankowski 6, Wardziński 5, Myszkowski 5, Romatowski 4

Nenufar skończył swoje zmagania na miejscu 4 (rok temu na 7).

Duże słowa uznania należą się naszemu zespołowi. Mimo licznych kontuzji i problemów personalnych nasza drużyna zajęła 4 miejsce na 21 zespołów. Miejsce to dało nam możliwość grania w barażach o drugą ligę.

Niestety, z racji tego, że nie gramy w swoim województwie, nie możemy do tych baraży przystąpić. Sezon jednak można uznać za bardzo udany. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i prezesom, którzy przyczynili się do tak dobrego wyniku. Dziękujemy kibicom, sponsorom i włodarzom miasta, którzy wsparli nasze zmagania.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.