Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Lider Miasta Przyszłości 2016 dla Prezydenta Ełku

2016-03-22 13:23:01 (ost. akt: 2016-03-22 13:29:01)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Prezydent Tomasz Andrukiewicz zdobył główną nagrodę „Lidera Miasta Przyszłości 2016" i tym samym został uznany za jednego z najlepszych prezydentów polskich miast. Ranking liderów samorządu przygotował ośrodek dialogu i analiz THINKTANK. Wyróżnienie odebrał osobiście 16 marca 2016 r. podczas corocznej Sesji Dialogu w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Sesja Dialogu Miasta Przyszłości 2016 oraz wręczenie nagród w rankingu liderów samorządu prowadzonym przez ośrodek THINKTANK odbyły się 16 marca 2016 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz który zdobył główną nagrodę „Lidera Miasta Przyszłości 2016" w kategorii Miasta od 60 do 120 tys. mieszkańców. Natomiast w kategoriach miasta powyżej 120 tys. mieszkańców zwyciężył Wojciech Szczurek (Gdynia), a w kategorii miasta do 60 tys. mieszkańców najlepszy okazał się Janusz Żmurkiewicz (Świnoujście).

Prezydent Ełku został uhonorowany przede wszystkim za wyjątkowe poparcie społeczne oraz inicjatywy służące mieszkańcom naszego miasta. Odbierając nagrodę Prezydent powiedział, że traktuje ją jako nagrodę zbiorową, przyznaną wszystkim ełczanom. Zaakcentował także, że to przecież mieszkańcy, dokonując wyboru osoby, dokonują wyboru przyszłości swego miasta.

— Ełk położony jest w naprawdę pięknym regionie Polski. Tutaj trzeba jednak starać się bardziej, niż gdzie indziej, aby miasto było dynamiczne, kreatywne, trwale rozwijające się w oparciu o nowe technologie, przyjazne swoim mieszkańcom, ale także inwestorom i turystom — powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Doceniony został także za sprawne wykorzystywanie funduszy unijnych, efektywne realizowanie programów prorodzinnych i przeprowadzone inwestycje m.in. budowę parkingów, amfiteatru oraz niwelowanie barier architektonicznych.

— Staramy się, by nasze miasto było nowoczesne, kreatywne i by było takim miastem, w którym dobrze się żyje. Naszym największym atutem, obok otaczającej przyrody, czy jeziora w centrum Ełku, są sami mieszkańcy. Aktywni, wymagający, z wieloma pomysłami na teraźniejszość i przyszłość — podsumował swoją wypowiedź Tomasz Andrukiewicz podczas odbierania nagrody „Lidera Miasta Przyszłości 2016".

Ranking liderów samorządowych nagradza prezydentów miast, którzy okazali się najbardziej efektywni pod względem kompleksowego zarządzania. Brano pod uwagę kilkadziesiąt kryteriów m.in. zmianę poziomu bezrobocia, zadłużenie miasta, udział środków własnych i środków unijnych w budżecie, ilość projektów unijnych, wydatki na edukację, ilość zrealizowanych inwestycji, skuteczność w przyciąganiu kapitału (także zagranicznego), działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w mieście, czy politykę samorządu w opracowywaniu planów zagospodarowania przestrzennego.

Nagrodzeni Prezydenci zostali docenieni m.in. za konsekwentne zarządzanie miastami w kierunku zwiększania inwestycji, prowadzących do rozwoju gospodarczego, ustabilizowanie finansów i poziomu bezrobocia, a także za umiejętne godzenie interesów różnych grup społecznych.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #1961923 | 81.190.*.* 25 mar 2016 22:50

  UuuuuaaaaaUUUUUUUU...a wszystko to organizuje firma Thintank, która działa raptem od 2009 r. i wymyśliła sobie "Lidera..."...kolejne gratulacje...taaaa

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. MIESZKANIEC #1960044 | 89.228.*.* 23 mar 2016 07:42

  politykę samorządu w opracowywaniu planów zagospodarowania przestrzennego. ŻENADA poniżej artykuł,,z osiedlowej uliczki zrobili sobie parking" a wszystko nadzorował Prezydent miasta -Brawo Panie Prezydencie. Fałsz i obłuda zagościła się w rodzinie UM Ełk

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages