Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Debiut Odyseuszy z Gimnazjum nr 1 z Ełku na Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu

2016-04-06 21:20:37 (ost. akt: 2016-04-06 21:23:07)

Autor zdjęcia: Ewelina Koniecko

W dniach 2-3 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II f (Martyna Olender, Wiktoria Piotrowicz, Natalia Tarasiewicz, Julia Niedźwiecka, Mya Kulbacki, Wiktoria Kempisty, Klaudia Biwojno ) wraz z nauczycielem - trenerem, panią Eweliną Koniecko uczestniczyli w 25. Finale Ogólnopolskim Międzynarodowego Konkursu Odyseja Umysłu, który miał miejsce w Gdyni. W finałowych zmaganiach wzięło udział 215 drużyn z całej Polski. Zakwalifikowały się one w Eliminacjach Regionalnych mających miejsce w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu od 27 lutego do 13 marca b.r.

Każda drużyna prezentowała rozwiązania wybranych przez siebie Problemów Długoterminowych w postaci różnego typu występów teatralnych oraz uczestniczyła w Konkursie Spontanicznym, w trakcie którego jej członkowie w krótkim czasie musieli wykazać się kreatywnością, szybkością myślenia oraz umiejętnościami twórczymi. Ocenie podlegały także stworzone przez uczestników elementy scenografii, rekwizyty oraz piosenka i taniec.Dnia

2 kwietnia uczniowie Gimnazjum nr 1 pojawili się na miejscu konkursu – w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni kilka godzin przed czasem występu, by zarejestrować się i dokonać ostatnich poprawek w elementach scenografii i rekwizytach transportowanych z Ełku. Po rozmowie z Sędzią Sceny zespół został poproszony o wejście na scenę i zaprezentowanie efektów swojej wielomiesięcznej pracy. Zadanie drużyny polegało na przygotowaniu dowcipnego spektaklu, w którym miały zostać zaprezentowane punkty widzenia trójki różnych zwierząt- ryby, ptaka i ssaka- okazujących emocje i rozwiązujących rozmaite problemy.

Stawiając czoła wyzwaniom, trzy wymagane postacie zwierzęce miały pomóc sobie wzajemnie oraz komuś nieznajomemu, a także zaradzić czemuś, co zagraża przetrwaniu ich wszystkich. W inscenizację miały być wplecione: wykonywany na żywo taniec, oryginalna piosenka oraz pewne drzwi, o których każdy z bohaterów miał uważać, że prowadzą gdzieś indziej niż sądzą pozostali. Całość przedstawienia miała być pomysłowa, oryginalna, nieprzewidywalna. W trakcie występu kilku sędziów oceniało aż 28 różnych elementów widowiska.

Docenili oni świetną grę aktorską młodych Ełczan, ich kostiumy oraz precyzję wykonania scenografii. Po południu wszyscy uczestnicy konkursu, a więc niemal 3000 osób, uczestniczyli w kilkugodzinnej imprezie integracyjnej, która miała miejsce w Gdyni Arena zdolnej pomieścić tak dużą liczbę osób. Następnego dnia gimnazjaliści uczestniczyli w Konkursie Spontanicznym. Chociaż przygotowywali się do niego od kilku miesięcy, ćwicząc różnego rodzaju zadania- słowne, manualne oraz słowno- manualne mogli spodziewać się wszystkiego.

To zadanie wymagało od nich koncentracji, refleksu oraz kreatywnego myślenia. Wieczorem, po zakończeniu występów wszystkich drużyn, w Gdyni Arena miała miejsce Gala Finałowa. W jej trakcie zgromadzeni tam Odyseusze oraz kibice obserwowali występy wyjątkowo kreatywnych młodych, polskich artystów, a z ust pierwszego polskiego trenera Odyseuszy wysłuchali historii tego międzynarodowego konkursu , który w tym roku został w Polsce przeprowadzony po raz 25.

Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu, a drużyny, które zakwalifikowały się na EuroFestiwal i Finały Światowe otrzymały puchary. Debiutująca drużyna z Gimnazjum nr 1 w Ełku w swojej kategorii wiekowej znalazła się na 10 miejscu. Sytuując się w pierwszej dziesiątce najbardziej kreatywnych gimnazjalistów w kraju (w jednym z problemów), uczniowie pamiętali słowa organizatorów, iż „W Odysei Umysłu każdy jest Zwycięzcą”.

Ten wspierany przez Ministra Edukacji Narodowej program edukacyjny rozwija bowiem postawy i umiejętności na całe życie- wszyscy stają się bardziej niezależni, przedsiębiorczy, odpowiedzialni, otwarci i pewni siebie, uczą się działać w zespole, eksperymentować i podejmować ryzyko, a porażki traktować jak wyzwanie. Uczniowie zadeklarowali, że w następnym roku podejmą to wyzwanie po raz kolejny, bo raz uczestnicząc w Odysei Umysłu, na zawsze pozostaje się Odyseuszem.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: EwelinaK

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. adam #1971336 | 89.228.*.* 8 kwi 2016 08:20

    Szacunek i gratulacje.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages