Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

WSFiZ i CEM miały swoje Dni Otwarte

2016-04-18 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-18 14:46:03)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami Dni Otwarte w ełckiej filii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz powstałym niedawno Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku. Uczniowie CEM-u w miniony czwartek 14 kwietnia odsłonili pamiątkową tablice, posadzili symboliczny dąb i po raz pierwszy założyli berety kadetów. Dzień ten był też okazją do poznania bliżej dwóch wydziałów ełckiego WSFiZ-u.

W ełckiej filii WSFiZ Centrum Edukacji Mundurowej działa od roku szkolne 2015/2016. Licealiści w ełckim CEM-ie szkolą się w trzech zawodach: wojskowego, strażaka i policjanta. Władze szkoły w minionym tygodniu zorganizowały dni otwarte, by kandydaci na uczniów i wszyscy chętni ełczanie mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda przygotowanie do zawodów mundurowych. Uczniowie wraz z władzami szkoły posadzili symboliczny dąb i odsłonili tablicę pamiątkową na cześć pierwszych absolwentów szkoły.

— To bardzo ważny dzień dla naszej szkoły — mówiła w czwartek dyrektor CEM, Agnieszka Pasko. — Dzisiaj nadaliśmy szkole patrona, został nim Władysław Raginis, heroiczny dowódca Wizny w 1939 roku. Zakorzenianie patriotycznych wartości jest w Centrum Edukacji Mundurowej rzeczą o znaczeniu nadrzędnym. Dzisiejsze spotkanie było pełne symbolicznych gestów, które dla atmosfery panującej w szkole są bardzo ważne. Posadziliśmy dąb, odsłoniliśmy pamiątkową tablicę, dwóch uczniów złożyło uroczyste ślubowanie, a nasi wychowankowie po raz pierwszy w swoim życiu założyli berety.

Dzień otwartych drzwi w ełckim WSFiZ-ie i CEM-ie był okazją do odwiedzin rektora uczelni doc. dr Edwarda Hościłowicza.

— Dzisiejsza uroczystość stanowi kolejny etap w rozwoju naszej szkoły — mówił rektor Hościłowicz. — Przy tej okazji chcę podziękować serdecznie pani dyrektor, nauczycielom, rodzicom i wszystkim tym, którzy przez swoje zaangażowanie umożliwili powstanie tak wspaniałej szkoły. Mam nadzieje, że Centrum Edukacji Mundurowej będzie pięknym uzupełnieniem oferty edukacyjnej w Ełku, a wieść o szkole rozniesie się nie tylko w regionie, ale też w całym kraju.

Oprócz oficjalnych uroczystości, na których zgromadzili się rodzice przyszłych żołnierzy, strażaków i policjantów, ale też przedstawiciele ełckiego samorządu i jego jednostek, w czwartek można było podziwiać pokazy sportowe i artystyczne przygotowane przez samych uczniów CEM-u. Równolegle wszyscy chętni mogli przekonać się na własne oczy, jak działają wydziały uczelni wyższej. Kandydaci na studentów oprócz życia akademickiego uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez dziekanów dwóch wydziałów ełckiej filii WSFiZ-u - dr Karola Kowalewskiego i dr inż. Jerzego Lisowskiego. Były też quizy z nagrodami i warsztaty dla maturzystów, a dni otwarte zwieńczyło wręczenie nagród laureatom konkursu "Młody menadżer 2016", który organizował Wydział Zarządzania kilka tygodni temu.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Markus #2251990 | 176.221.*.* 24 maj 2017 19:02

    Na temat tej "szkoły" lepiej się nie wypowiadać. Po prostu szkoda czasu.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages