Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Ełckie Bociany 2016 trafiły do lokalnych aktywistów

2016-04-25 19:48:24 (ost. akt: 2016-04-25 22:21:52)

Autor zdjęcia: Weronika Kowalewska

W poniedziałek, podczas uroczystej gali zorganizowanej w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, poznaliśmy laureatów nagrody „Ełcki Bocian 2016”. Kapituła doceniła w tym roku 20 osób i instytucji, przyznając im statuetki i wyróżnienia.

Ełckie Bociany przyznawane są corocznie przez władze powiatu ełckiego tym, którzy w sposób szczególny wspierają jego rozwój i pracują na rzecz lokalnej społeczności.

— Cieszę się, że jesteście tutaj — powiedział podczas uroczystości Marek Chojnowski, starosta ełcki. — Doceniamy to, co robicie na co dzień. Chcemy to nagrodzić, pokazać innym i rozgłosić całemu światu, że w powiecie ełckim są tacy wspaniali ludzie. W regionie mamy wielu społeczników, aktywistów, czy lokalnych organizacji, które zasługują na tę nagrodę za swoją codzienną działalność. Jestem pewny, że nigdy nie zabraknie nam laureatów w żadnej kategorii — dodał gospodarz spotkania.

Statuetki „Ełcki Bocian 2016” wręczono w ośmiu kategoriach. W dziedzinie edukacji i wychowania nagrodzona została Salezjańska Organizacja Sportowa „SALOS” w Ełku, która uczy i wychowuje dzieci i młodzież, według systemu księdza Bosko.

Następnego Bociana w kategorii kultura fizyczna, turystyka, i ekologia otrzymał Zbigniew Bobryk, który od 25 lat jest nauczycielem wychowania fizycznego. Od samego początku aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w środowisku wiejskim. W 2004 roku była współzałożycielem Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego LUKS ABC ,,Żak” w Pisanicy. Do dnia dzisiejszego trenuje i prowadzi zajęcia z tenisa stołowego oraz organizuje różnego rodzaju zawody, a jego zawodnicy co roku biorą udział w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Nagroda w kategorii kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego trafiła do Anety Werli, dyrektor Ełckiego Centrum Kultury w Ełku.

— Jestem bardzo zaskoczona, że otrzymałam takie wyróżnienie. Ta nagroda na pewno doda mi jeszcze więcej sił i skrzydeł do dalszej pracy. Dziękuje wszystkim, tym którzy pracują ze mną od 25 lat w samorządzie. To dzięki wspólnej pracy można tworzyć projekty dla lokalnej społeczności i to właśnie daje nam ogromną radość — mówi mile zaskoczona Aneta Werla.

Za rozwój i wspieranie przedsiębiorczości nagrodzona została firma Vermiculite Poland Sp. z o.o . Z kolei za rozwój samorządności lokalnej „Bociana” odebrał Andrzej Bezdziecki, wójt gminy Kalinowo, który zdaniem kapituły "książkowo" dba o rozwój gminy. W ostatnich latach ze środków unijnych oraz krajowych w gminie Kalinowo zrealizowano szereg inwestycji na łączną kwotę ponad 25 mln złotych. Za te pieniądze udało się m.in. zwodociągować prawie cały teren gminy oraz wybudować lub zmodernizować blisko 25 km dróg gminnych.

— Jestem zaskoczony, że dostałem nagrodę tak naprawdę za wypełnianie swoich obowiązków. Wójt to mój zawód i za swoją pracę biorę pieniądze. To nie ja stoję za tym sukcesem gminy, tylko ludzie z którymi pracuję. Są to fachowcy, którzy kochają swoją pracę i działają na rzecz rozwoju swojej lokalnej społeczności — mówi Andrzej Bezdziecki.

W kategorii rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i aktywności społecznej nagrodę przyznano natomiast Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie. W kolejnej kategorii: filantropia i sponsoring nagrodę wręczono Przedsiębiorstwu Handlowemu „Fala”.

Z kolei nagroda specjalna powędrowała do Jazz Club ,,Papaja”, który zdaniem kapituły daje możliwość obcowania z najwyższą kulturą. Klub ten, na przestrzeni ostatnich 4 lat zorganizował ponad 50 koncertów granych na żywo. Wystąpili tam m.in. Anna Maria Jopek, Henryka Miśkiewicz, Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Krzysztof Kiliański, Krzysztof Herdzina, Dorota Miśkiewicz, Wojciech Karolak, Grażyna Łobaszewska, Kuba Badach, Michael Patches Stewart i wielu innych wykonawców będących na wąskiej liście topowych wykonawców muzyki jazzowej, popowej i soulowej.

Wyróżnienia:

Kategoria: edukacja i wychowanie: I Liceum Ogólnokształcące im.Stefana Żeromskiego w Ełku, Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, Zespół Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku

Kategoria: kultura fizyczna, turystyka i ekologia: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Michał Małolepszy

Kategoria: kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego: Zespół Szkół nr 2 im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego w Ełku, Rafał Sulima, Biblioteka- Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy

Kategoria: rozwój i wspieranie przedsiębiorczości: Park Naukowo Technologiczny w Ełku

Kategoria: Rozwój samorządności lokalnej: Janina Dąbrowska

Kategoria: Rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i aktywności społecznej Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia

Kategoria: Filantropia i Sponsoring: Bank Spółdzielczy w Ełku
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #1982359 | 89.228.*.* 26 kwi 2016 18:44

    Oj, Redaktorze... Henryka Miśkiewicz i Krzysztof Heredzina... czy aby Redaktor wie co, o czym i po co pisze??

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages