Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Wiosna na talerzu - konkurs kulinarno-fotograficzny

2016-05-17 23:11:37 (ost. akt: 2016-05-17 23:16:49)

Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych powiatu ełckiego do udziału w I edycji międzyszkolnego konkursu kulinarno-fotograficznego „Wiosna na talerzu”.

Konkurs prowadzony jest w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-3 i 4-6 szkół podstawowych oraz uczniowie klas 1-3 szkół gimnazjalnych.

Głównym celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień estetycznych oraz kulinarnych uczniów w ścisłym związku ze zdrowiem, a tym samym propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży.

Zadanie konkursowe dla najmłodszych uczestników (kl. 1-3 szkół podstawowych) polega na przygotowaniu zdrowego śniadania klasowego. Działania i efekt końcowy pracy należy udokumentować w formie fotografii i wykonać prezentację multimedialną.

W przypadku klas starszych zadanie konkursowe polega na wykonaniu dania obiadowego
z dowolnie wybranych świeżych, najlepiej sezonowych surowców wykorzystując obowiązkowo dowolną roślinę strączkową lub jej nasiona jako jeden ze składników. Danie nie może być skomponowane z produktów konserwowych i przetworzonych przez przemysł spożywczy. Efekt pracy należy udokumentować w formie opisu i zdjęć.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 czerwca. Rozdanie nagród zwycięzcom odbędzie się w drugiej połowie czerwca. Szczegółowy regulamin konkursu i niezbędne załączniki do pobrania na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 6 w Ełku: www.zs6.elk.edu.pl

Konkurs organizowany jest pod patronatem honorowym Starosty Ełckiego i Prezydenta Miasta Ełk oraz pod patronatem naukowym Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oddział w Ełku. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Rozmaitości Ełckie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages