Nenufar przywiózł Solny Puchar

2016-05-24 23:20:00(ost. akt: 2016-05-24 23:19:50)

Autor zdjęcia: Edward Traskowski

12 drużyn wystartowało w Ogólnopolskim Turnieju Mini Koszykówki o Puchar Solny w Wieliczce.
Nenufar znalazł się w grupie z Wisłą Kraków i MKS Grójec. Ełcki zespół nie miał najmniejszych problemów z wygraniem grupy: Nenufar - Wisła Kraków 84:30, Nenufar - MKS Grójec 58:27.
- W następnej rundzie gładko wygraliśmy z MUKS 1811 Tarnów 81:19. Ale kolejna przeszkoda okazała się zbyt trudna i po zaciętym, pełnym walki meczu przegraliśmy z najgroźniejszym rywalem UKS 27 Katowice 48:51 - relacjonuje Edward Traskowski.

Lider ełckiej drużyny Brajan Mroczkowski grał z ogromną wolą walki, podwajany, potrajany przez obrońców rzucił rywalom 23 pkt. Jeszcze 11 pkt dołożył mniej skuteczny w tym meczu Filip Półbratek. Po 4 pkt. Wiktor Radzikowski i Filip Pawłowski. Mimo przegranej, drużyna nadal zachowała szansę na finał, ale pod warunkiem pokonania gospodarzy Regis Wieliczka. Brajan (31 pkt.) i zdecydowanie lepiej grający Filip Półbratek (18 pkt.) zupełnie rozbili rywali 71:36.
- Finał z Katowicami miał niezwykle emocjonujący przebieg.

W pierwszej połowie to Katowice dyktowały warunki i nasi chłopcy byli bliscy załamania. W pewnym momencie rywale prowadzili 13 pkt. Brajan grał w swoich kwartach w otoczeniu zupełnie niedoświadczonych kolegów, ale takie było założenie trenera. Wzmocnić II kwartę z dwoma rozgrywającymi i wysokim Filipem Półbratkiem, który w pełni realizował ustalenia trenera i był pod koszem nie do zatrzymania - relacjonuje Traskowski. - W drugiej połowie po zdecydowanych rozmowach z kilkoma zawodnikami obraz gry zupełnie uległ zmianie. W finale po interwencji trenera u sędziów było autentyczne krycie "każdy swego" i to była woda na młyn dla Brajana, który robił z rywalami co chciał. Filip Półbratek znakomicie ustawiał się i jego obrońca był bezradny. Kacper Murawski i Wiktor Radzikowski odegrali ogromną rolę w drugiej połowie. Atakowali wściekle rywali i zaczęli zdobywać punkty. Tym razem łzy polały się w drużynie Katowic.

Zakończenie turnieju było dla młodych ełczan wyjątkowe. Otrzymali oryginalny puchar z soli. Brajan Mroczkowski otrzymał tytuł MVP turnieju i został najskuteczniejszym strzelcem turnieju - 146 pkt. Brajan wygrał także konkurs rzutów za 3 pkt. Filip Półbratek znalazł się w piątce najlepszych graczy. Wiktor Radzikowski otrzymał statuetkę za najlepszego obrońcę w drużynie, a Kacper Murawski został wyróżniony przez trenera w drużynie. W trakcie turnieju odbył się również "mecz gwiazd": Mazowsze-Mazury kontra Śląsk. Brajan znakomicie podawał do kolegów i w końcówce "nasz" region wygrał. Filip Półbratek otrzymał nagrodę MVP tego atrakcyjnego meczu.