Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Diecezja ełcka ma 8 neoprezbiterów

2016-05-25 11:14:57 (ost. akt: 2016-05-25 11:18:40)

Autor zdjęcia: Diecezja Ełcka

W sobotę, 21 maja 8 diakonów diecezji ełckiej przyjęło święcenia kapłańskie z rąk biskupa ełckiego Jerzego Mazura. Uroczystość zgromadziła wielu kapłanów i zaproszonych gości przyszłych neoprezbiterów.

Biskup Ordynariusz, podczas homilii, podkreślając moment święceń odbywający się w Roku Miłosierdzia, zaznaczył ważność tego Roku dla przyszłych neoprezbiterów. „Jest to bardzo wymowne, ale i zobowiązujące. Jezus mówi do was: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej (J 15,9). Drodzy Bracia, Jezus was umiłował. Szczególnym wyrazem Jego miłości jest wybranie was na prezbiterów – mówił bp Mazur - Uczcie się miłości od Chrystusa i trwajcie w Jego miłości. Bądźcie kapłanami, którzy doświadczają miłości Boga każdego dnia, którzy żyją tą miłością, głoszą ją i dają o niej świadectwo”.

Biskup stwierdził, że Bóg posyła neoprezbiterów, aby we wszystkim pełnili Jego wolę. Bóg pragnąc zbawienia, powierza w ich ręce zbawienie drugiego człowieka. „Jesteście odpowiedzialni za siebie i za innych. Będziecie spotykać na swojej drodze kapłańskiej wspaniałych ludzi, którzy mają pragnienie słuchania słowa Bożego i łask płynących z sakramentów świętych - podkreślił bp Mazur - ale będziecie również na swej drodze spotykać coraz więcej ludzi, którym brakuje w życiu punktu odniesienia, którzy są poranieni relacjami i myślą tylko o sobie, którzy zeszli na manowce grzechu i chcą żyć tak, jak gdyby Boga nie było. Idźcie do ludzi z wielką odwagą, ale i pokorą. Jezus posyła was i zapewnia, że będzie zawsze z wami, aby was chronić i umacniać. Bądźcie misjonarzami miłosierdzia. Kapłan działa nie tylko dlatego, że ma misję do wypełnienia, ale ponieważ jest misjonarzem, gdyż sam spotkał Jezusa i chce, by także inni mogli Go spotkać. Sam doświadczył miłosierdzia i pragnie, by go doświadczali inni. Bądźcie kapłanami wiernymi Temu, który was powołał i posyła. Kapłaństwo jest piękne, kiedy jest wierne”. – dodał biskup.

Główny celebrans wspomniał również śp. ks. Jerzego Szymerowskiego – długoletniego kapłana diecezji ełckiej, pracującego na misjach w Gruzji. – „On nigdy nie był zmęczony mówieniem o Bogu, bo mocno wierzył w Boga i kochał Boga. Jego pragnieniem było, aby w Gruzji dotrzeć z Ewangelią do każdego człowieka” – mówił bp Mazur. Przedstawił go neoprezbiterom jako wzór pracy misyjnej i duszpasterskiej.

Bp Mazur podziękował też między innymi rodzicom za to, że stworzyli dla swoich synów warunki do rozwoju łaski powołania. „Rodzina jest pierwszym seminarium.”

Młodzi księża zostali skierowani do swojej pierwszej pracy na następujące parafie:

Ks. mgr Adam Adukowski – Św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach
Ks. mgr Maksymilian Barwikowski – Świętej Rodziny w Augustowie
Ks. mgr Marek Godlewski – Św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach
Ks. mgr Rafał Hrynko – NMP Matki Kościoła w Gołdapi
Ks. mgr Paweł Lenda – Chrystusa Króla w Suwałkach
Ks. mgr Łukasz Moćkun – Św. Jana Chrzciciela w Kowalach Oleckich
Ks. mgr. Adrian Sadowski – Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku

Wszystkim neoprezbiterom gratulujemy i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej.
Ks. Krzysztof ZubrzyckiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages