środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Doświadczenia z nauką

2016-06-21 09:35:11 (ost. akt: 2016-06-21 09:44:54)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

17 czerwca uczniowie klas 4 c, 4 a, 5 b, 5 c z SP nr 3 uczestniczyli w pokazach i eksperymentach naukowych pt. „Wariacje z nauką ” w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku.

Młodzi studenci z Politechniki Białostockiej Wydziału Mechanicznego i Elektrycznego zaprezentowali swoje wynalazki techniczne, takie jak: łazik marsjański, hybrydową przystawkę do napędu wózka inwalidzkiego, bolid wyścigowy CM2-02 oraz różne bezzałogowe statki powietrzne, potocznie zwane dronami.

Uczniowie dowiedzieli się, że łazik marsjański skonstruowany przez białostockich studentów trzykrotnie zdobywał pierwsze miejsca w prestiżowych zawodach analogów robotów marsjańskich w USA. Zawody te rozgrywane są na amerykańskiej pustyni w stanie Utah w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS.

Bolid wyścigowy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy osobiście mogli odczuć te niezwykłe emocje i wzrost adrenaliny towarzyszące kierowcom rajdowym.

Dzieci zobaczyły także symulator 5D i symulator zderzeń. Zakładając alkogogle uczniowie mieli okazję wcielić się w samopoczucie osoby będącej pod wpływem alkoholu. Okulary te obniżają koncentrację, spowalniają czas reakcji, zniekształcają obraz i imitują podwójne widzenie. Przejście w alkogoglach miedzy pachołkami było nie lada wyczynem dla wielu śmiałków. Jest to niezwykły wynalazek służący do demonstrowania upośledzenia zmysłów.

W edukacyjnym laboratorium młodego odkrywcy eLMO dziewczęta i chłopcy obserwowali pokazy i eksperymenty chemiczne. Duże wrażenie na odbiorcach wywarł płonący wulkan ze spływającą lawą, kolorowa pasta do zębów dla słonia oraz tuba z balonem po zastosowaniu ciekłego azotu.

Zjawiska chemiczne czy przyrodnicze rozumiemy lepiej poprzez doświadczenia laboratoryjne i nasze zmysły, które odgrywają ważną rolę w procesie edukacyjnym. Uczniowie pełni wrażeń i pozytywnych emocji wrócili do szkoły.
Iwona Szczuka SP nr 3Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages