Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Nagrody Białej Lilii trafiły do laureatów w ośmiu kategoriach

2016-06-23 10:00:00 (ost. akt: 2016-06-23 13:00:21)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami dziesiąta, jubileuszowa edycja Nagrody Białej Lilii. Prezydent Tomasz Andrukiewicz wręczył nagrody za osiągnięcia w roku 2015 lub całokształt działalności na rzecz naszego miasta. Na uroczystej gali w Ełckim Centrum Kultury rozdano statuetki w ośmiu kategoriach.

Już po raz dziesiąty rozdano Nagrody Białej Lilii, które przyznawane są za wybitny wkład w rozwój o promocję Ełku. Ideą jest wyróżnienie osób, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą miastu oraz jego mieszkańcom, przyczyniając się do promowania Ełku. W tym roku uroczystość odbyła się 22 czerwca w Ełckim Centrum Kultury. Kapituła złożona z przedstawicieli miasta oraz laureatów nagrody z lat poprzednich przyznała statuetki w ośmiu kategoriach.

W kategorii Postawa Godna Naśladowania statuetkę otrzymała Jednostka Strzelecka 1007 Ełk. Nagrodę i gratulacje odebrał Cezary Kasprzak, dowódca jednostki.

— Największą satysfakcją jest dla mnie radość strzelców, że ktoś docenia ich osiągnięcia i starania — mówił Cezary Kasprzak. — Przez 20 lat działalności jednostki wychowało się tam mnóstwo dobrych dzieciaków, których od najmłodszych lat staramy się nauczyć miłości do kraju i szacunku do drugiego człowieka. Bardzo dziękuję za tę nagrodę w imieniu wszystkich wychowanków jednostki.

Statuetka w kategorii Ambasador Ełku trafiła do Edwarda Traskowskiego, trenera UKS Nenufar Ełk. W dziedzinie Mecenas Sportu wygrał Paweł Babiński, ełcki przedsiębiorca i prezes MKS Mazur Ełk. Przedsiębiorcą Roku został Eugeniusz Sulewski z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Motoryzacji "EXMOT", natomiast tytułem Sportowca Roku może pochwalić się Oskar Sosnowski, ełcki karateka.

— Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w tej gali i odebrać to bardzo ważne dla mnie i mojego trenera wyróżnienie — mówił podczas uroczystości Oskar Sosnowski. — Gratulacje należą się też właśnie mojemu trenerowi i tacie, którzy czuwają nad moimi treningami, poprawiają moje błędy i motywują mnie do jeszcze cięższej pracy.

W kategorii Mecenas Kultury statuetkę odebrała dziekan Wydziału Gospodarki Turystycznej w Ełku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Elżbieta Brandt. Natomiast wyróżnieni w kategorii Nagroda Artystyczna zostali bracia Andrzej i Krzysztof Grzybowscy, znani w całej Europie muzycy, oraz Ryszard Klepacki, ełcki poeta. Nagrodę Specjalną otrzymał insp. Marek Hyzopski, były komendant powiatowy ełckiej policji, który odszedł w tym roku na emeryturę po niemal 40 latach służby.

— W ciągu tych 10 lat istnienia Nagród Białej Lilii nagrodziliśmy już ponad 70 laureatów, jeszcze więcej wyróżniliśmy — wylicza prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. — To są ełczanie, których spotykamy na co dzień na ulicy, których widzimy w telewizji, o których czytamy w prasie. My, ełczanie, musimy się wzajemnie wspierać, bo trudno zliczyć, ile wspaniałych rzeczy nasze miasto dało całej Polsce i światu. Jestem przekonany, że dzisiejszą galą otwieramy kolejne dziesięciolecie Nagród Białej Lilii.

Kolejnych nagród, tym razem za rok 2016, spodziewać się możemy w przyszłym roku.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kolo #2101516 | 91.94.*.* 29 paź 2016 17:12

    BIAŁA LILIA DLA MAZURA, DLA PEDERASTÓW KRUCZYŃSKIEGO Z CARITAS I INNYCH ZBOKÓW. PEDERASCI PEDERASTOM, OBRZYDLIWCY-PREZIO TOMCIO-STARY GEJ

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages