Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Niech wszystkie dzieci walczą o pokój na świecie

2016-07-06 23:23:14 (ost. akt: 2016-07-06 23:39:23)

W czasie Dni Prostek 2016 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach wystąpili z czwartym z kolei koncertem "Festiwal Pokoju". Przedstawili oni tańce i piosenki z różnych krajów, tym samym opowiadając się za pokojem na świecie.

Dzieci z klas pierwszych zatańczyły walc Ludwika XV, klasy II i III wystąpiły z tańcami przy dziecięcych piosenkach angielskich. Uczniowie klas starszych zaprezentowali popularne utwory z krajów anglojęzycznych, taniec kwiatów przy piosence wietnamskiej oraz walc do utworu ormiańskiego kompozytora Arama Chaczaturiana.
Wydaje się, że ważne jest, aby dzieci, i te duże i te małe, miały świadomość, że pokój na świecie, o który trzeba walczyć, nie jest gdzieś tam, w Afryce, czy na Bliskim Wschodzie, ale tu u nas: w domu, w szkole, na podwórku, w naszej miejscowości. Tu się wszystko zaczyna. Tu kształtuje się charakter człowieka oraz jego postawa wobec świata i bliźniego. Tym bardziej ogromne podziękowania należą się tym dzieciom i ich rodzinom, które, pomimo dokuczliwego upału, wzięły udział w tym przedsięwzięciu.
Czwarty koncert "Festiwal Pokoju" obył się w ramach kontynuacji projektu "Świat, to my" Programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA.

Barbara Walaszek


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages