Siatkarki UMKS MIKRO Ełk na Mistrzostwach Polski minisiatkówki

2016-07-19 10:21:53(ost. akt: 2016-07-19 10:23:13)

Autor zdjęcia: Tomasz Przekop

W dniach 7-10.07 młode siatkarki klubu UMKS FPP MIKRO Ełk walczyły na Mistrzostwach Polski mini siatkówki trójek (12 lat). Po rozegraniu czterech turniejów kwalifikacyjnych w województwie nasze siatkarki awansowały do pierwszej ósemki w województwie.
Na mistrzostwach województwa, które rozegrano w Elblągu nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce premiowane awansem do MP w Częstochowie. Podczas turnieju finałowego w pierwszym dniu dziewczęta wygrały swoją grupę składającą się z 4 zespołów w tym dwóch mistrzów województw. Po fazie grupowej rozpoczęliśmy mecze o miejsca. Pierwszy zespół z którym graliśmy to Olsztyn.

Pierwszy set wygrany ale niestety dwa następne przegrane. Drugi mecz z Włocławkiem to zła passa po meczu z Olsztynem. W głowach została porażka. W drugim secie prowadzimy 13:8 i przegrywamy mecz. Wiemy już że gramy w grupie o miejsca 17-24.

Ostatecznie zajmujemy miejsce 19 w Polsce na 48 drużyn występujących w tej kategorii na turnieju ogólnopolskim oraz na ponad 400 zespołów w Polsce. Wyjazd na turniej MP sfinansowany był z budżetu miasta Ełku w ramach grantu Mistrzostwa Polski w trójkach - Częstochowa 2016.

Skład zespołu:
1. Matylda Ekstowicz
2. Nikola Mościcka
3. Gabrysia Szczotko
Trener: Tomasz Przekop

Klasyfikacja końcowa XXII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport w kategorii TRÓJEK DZIEWCZĄT

Częstochowa, 7-10 lipca 2016