Klaudia Pankratiew Mistrzynią Polski Juniorek

2016-07-19 11:34:17(ost. akt: 2016-07-19 11:49:25)

Autor zdjęcia: Sebastian Kosiorek

Dwa medale na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyli podopieczni trenera Sebastiana Kosiorka.
Regaty odbyły sie na torze regatowym Malta w Poznaniu w dniach 16-17.07.2016.

Mistrzynią Polski w jedynce wagi lekkiej została Klaudia Pankratiew.
zawodniczka zdeklasowała rywalki wygrywając w pięknym stylu z drugą zawodniczką 8 sek i trzecią 18 sek.Należy wspomnieć, że zawodniczka jest pierwszoroczną juniorką.

Brązowy medal po pięknym finiszu wywalczyli Dominik Cieśluk wraz z Oskarem Rosińskim w dwójce bez sternika wagi lekkiej. Zawodnicy jeszcze na ostatnich 500m byli zdecydowanie na czwartej pozycji i już mogło się wydawać, ze tak pozostanie do mety. W pewnym momencie wyglądąło na to,że w naszych zawodników wstąpiły nowe siły, które pozwoliły im wywalczyć upragniony medal.

W punktacji klubowej UKS MOS EŁK zajął 12 miejsce na 29 klubów , które zapunktowały na MP. Wyjazd był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku oraz Powiatu Ełckiego.