Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Promedica z dofinansowaniem z resortu

2016-08-24 12:00:00 (ost. akt: 2016-08-24 15:29:08)

Autor zdjęcia: Archiwum "RE"

Ełcki szpital miejski otrzymał 324 tysiące złotych z budżetu ministerstwa na realizację projektu programu badań przesiewowych raka jelita grubego. Dofinansowanie w całości pokryje koszty przeprowadzenia badań.

Ministerstwo Zdrowia w ramach konkursu Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych przyznało ełckiemu szpitalowi miejskiemu ponad 300 tysięcy złotych dofinansowania na realizację projekt programu badań raka jelita grubego. Badania będą realizowane jeszcze w tym roku, a program potrwa dwa lata. Całkowity koszt programu w kwocie około 108 tysięcy złotych rocznie pokrywa ministerialne dofinansowanie.

— Celem programu jest zwiększenie odetka wykrywanych chorób we wczesnych stadiach zaawansowania, a tym samym polepszenie odsetka wyleczenia nowotworu — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent miasta. — W konsekwencji program badań może doprowadzić do obniżenia zachorowalności i umieralności na tę chorobę.

Program kierowany jest do osób w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego. Skorzystać z niego będą też mogły osoby w wieku 40-49 lat, jeśli ich krewny chorował na raka jelita grubego, a także osoby w wieku 29-49 lat z rodziny ze stwierdzonym zespołem Lyncha.

Identyfikację kandydatów do badań poprowadzą lekarze rodzinni i POZ. Będzie też można samodzielnie ubiegać się o udział w programie. Wkrótce podamy więcej informacji, jeśli chodzi o termin rozpoczęcia programu badań.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. chory #2052331 | 176.221.*.* 24 sie 2016 15:48

  co stego trzeba czeka rok albo wiencej

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages