Spotkanie posła Wojciecha Kossakowskiego, wiceprezydenta Miasta Ełku i wojewody warmińsko-mazurskiego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

2016-07-06 12:00:00(ost. akt: 2016-08-24 09:51:07)

Autor zdjęcia: PiS Olsztyn

6 lipca 2016 roku w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli Poseł Wojciech Kossakowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit, wiceprezydent Miasta Ełku Artur Urbański, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, dyrektor Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Jarosław Waszkiewicz wraz z zastępca panią Beatą Leszczyńską.
Podczas spotkania omówiony został przebieg trasy Via Baltica w okolicach Ełku na odcinku drogi S61. Przedstawione były trzy warianty przebiegu drogi, lecz głównym celem spotkania było doprowadzenie do skomunikowania obecnej ulicy Suwalskiej (Ełk DK16) z przebiegającą przez węzeł „Ełk-Wschód”, który jest najkorzystniejszym rozwiązaniem zarówno dla mieszkańców Ełku jak i infrastruktury miasta.

Węzeł łączyłby wszystkie drogi do niego dochodzące, obecną drogę krajową nr 16, 65 i S61. Jak informuje Urząd Miasta Ełku w Podstrefie Ełk - zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie dróg krajowych 16 i 65 w skład której wchodzi Park Naukowo-technologiczny, funkcjonuje 41 firm ukierunkowanych m.in. na budownictwo, produkcję elementów metalowych czy motoryzację. W związku z powyższym najbardziej zasadne jest połączenie tych terenów nie ingerując w obszary o dominującej funkcji mieszkaniowej.

Po przedstawieniu przez wiceprezydenta Miasta Ełku Artura Urbańskiego i Posła Wojciecha Kossakowskiego potrzeb mieszkańców, projekty uzyskały przychylność wiceministra Jerzego Szmita, a także dyrektorów pana Jarosława Waszkiewicza i pani Beaty Leszczyńskiej.

W konsekwencji wiceminister zapowiedział dogłębne zbadanie i zaproponowanie dogodnej trasy, mając na uwadze ochronę środowiska i obecnej infrastruktury Ełku. Konfiguracja z wariantami 1 lub 3, które uwzględniają polaczenie ulicy Suwalskiej, jest najbardziej racjonalną alternatywą dla miasta, którego mieszkańcy będą mogli bezpiecznie poruszać się m.in. w kierunku Olsztyna i centralnej Polski.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5