Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Napadli na bank i strzelali do policjantów... Spokojnie, to tylko ćwiczenia

2016-09-16 11:22:31 (ost. akt: 2016-09-16 12:07:47)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Zamaskowani i uzbrojeni napastnicy w środę tuż po godzinie 9:00 wtargnęli do jednego z ełckich banków. Mężczyźni sterroryzowali pracowników i zabierając ze sobą dwa worki z pieniędzmi uciekli z banku. Policjanci natychmiast podjęli pościg i otoczyli napastników w budynku, w którym się oni ukryli. Padły strzały, na szczęście nikomu nic się nie stało, a sprawcy napadu zostali zatrzymani. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń ełckich policjantów.

W środę 15 września o godzinie 09:30 oficer dyżurny ełckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o napadzie uzbrojonych napastników na pracowników banku.

Z treści zgłoszenia wynikało, że dwaj uzbrojeni mężczyźni sterroryzowali pracowników banku, zabrali dwa worki z pieniędzmi i pieszo uciekli w stronę pobliskiego lasu. Na szczęście pracownicy placówki zdarzyli nacisnąć przyciski alarmowe i powiadomili policję.

Po otrzymaniu zgłoszenia oficer dyżurny ogłosił alarm dla wszystkich policjantów nieetatowego pododdziału policji i do działań zaangażował 45 policjantów. Funkcjonariusze zorganizowali pościg za niebezpiecznymi przestępcami. Policjanci ustalili, że mężczyźni ukryli się w jednym z budynków. Kiedy policjanci przybyli w to miejsce, nieoczekiwanie napastnicy zaczęli strzelać w ich kierunku. Na szczęście żaden z policjantów nie został ranny. Słaba kondycja jednego z napastników oraz brak amunicji skłonił ich w końcu do poddania się.

Właśnie taki scenariusz przewidywały wczorajsze manewry ełckich policjantów, którzy w ten sposób ćwiczyli sposób realizacji zadań związanych z organizacją działań w ramach pościgu za niebezpiecznymi przestępcami. Oprócz policjantów z Ełku w działaniach wzięli udział funkcjonariusze z jednostek ościennych z Pisz, Olecka, Giżycka, Gołdapi, Węgorzewa.

— Tego typu ćwiczenia są konieczne w naszej pracy. Pozwalają one sprawdzić umiejętności policjantów niezbędne do wykonywania działań pościgowych — tłumaczy Jarosław Werla, p.o. komendanta powiatowego ełckiej policji. — W ten sposób możemy również doskonalić nasze umiejętności dowodzenia na etapie planowania, koordynacji i dokumentowania działań.

Jak dodaje komendant przeprowadzenie działań było możliwe dzięki współpracy z Nadleśnictwem Ełk, które udostępniło teren szkółki leśnej do przeprowadzenia działań.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2067546 | 83.6.*.* 17 wrz 2016 17:34

    A budynek w tle to zapewne barak socjalny na terenie szkółki... Hej, słuszną linię mają nasze Lasy Państwowe!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages