Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Technopark będzie pracował z Politechniką Białostocką

2016-09-23 12:00:00 (ost. akt: 2016-09-23 12:20:54)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W piątek 23 września dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku podpisał umowę o współpracy z rektorem Politechniki Białostockiej, profesorem Lechem Dzienisem. W ramach współpracy ruszył cykl spotkań z ełcką młodzieżą pod hasłem "Odkrywaj z Politechniką Białostocką".

To nie pierwszy raz, kiedy Park Naukowo-Technologiczny nawiązał kontakt z przedstawicielami Politechniki Białostockiej. W przeciągu ostatnich miesięcy ełczanie kilkukrotnie mogli spotkać się w pracownikami i studentami poszczególnych wydziałów szkoły wyższej. Chociażby podczas spotkania z cyklu "Wariacji z nauką", organizowanym corocznie przez ełcki Technopark. W piątek dyrektor placówki i rektor uczelni podpisali umowę, tym samym inaugurując cykl warsztatów dla młodzieży i dzieci. Spotkania z każdym z siedmiu wydziałów będą odbywały się pod hasłem "Odkrywaj z Politechniką Białostocką".

— Naszym zadaniem jako Parku Naukowo-Technologicznego będzie skoordynowanie comiesięcznych spotkań z przedstawicielami poszczególnych wydziałów politechniki — mówi Daniel Kulig, dyrektor Technoparku. — Nasi goście będą zachęcać młodzież do zainteresowania się techniką, mechaniką, matematyką. Będą próbować trafić zarówno do dzieci z podstawówek, jak i do młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaczynają już szukać dla siebie odpowiednich studiów. Na pewno będzie bardzo ciekawie i edukacyjnie. Myślę, że takie spotkania to nie tylko świetna szansa na dowiedzenie się czegoś więcej o studiach w kierunkach ścisłych, ale też okazja do zacieśnienia i tak dobrych relacji naszego miasta z Politechniką Białostocką.

W piątek od rana uczniowie ełckich liceów i techników mogli oglądać eksponaty, które Wydział Mechaniczny przywiózł ze sobą ze stolicy Podlasia. Widzieli swoje odbicia w specjalnych kamerach termowizyjnych, zobaczyli zaawansowane, zbudowane przez studentów łaziki, a także mieli okazję do rozmowy z pracownikami wydziału. Następnie dyrektor ełckiego Technoparku podpisał z profesorem Lechem Dzienisem umowę o współpracy, w ramach której zorganizowane zostaną spotkania z młodzieżą.

— Mam nadzieję, że planowane spotkania i warsztaty ułatwią ełckiej młodzież wybór dobrej szkoły. Odpowiedni wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Często jest tak, że kandydat na studia nie wie do końca, jak wyglądają zajęcia i czego tak naprawdę będzie się uczył. Spotkania w ramach cyklu "Odkrywaj z Politechniką Białostocką" mają młodym ełczanom przybliżyć materiał, którego będą, mam nadzieję, uczyć się później na naszych wydziałach — mówi profesor Lech Dzenis. — Przyjeżdżamy też do Ełku z ważnym przesłaniem. Badania dowodzą, że jeśli młody człowiek wybierze studia poza granicami swojego regionu, szansa na jego powrót w rodzime strony w celach pracy zarobkowej i naukowej jest znikoma. Chcemy pomóc zatrzymać kapitał ludzki tutaj, na naszych lokalnych uniwersytetach, bo nasz region potrzebuje zdolnych techników i matematyków.

Po podpisaniu umowy przyszedł czas na prelekcję na temat endoprotez mechanicznych, której wysłuchali uczniowie ełckich szkół ponadgimnazjalnych. Kolejne spotkanie z wydziałem Politechniki Białostockiej już za miesiąc.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. edek #2072584 | 91.245.*.* 24 wrz 2016 17:49

  na tej współpracy zyska politechnika. Zwabi do siebie przyszłego studenta, ale czy on powróci do Ełku zakładać firmę? Park niech zaproponuje coś więcej niż darmowy dostęp do internetu i darmowe ksero :( ha, ha, ha..... taki luksus, to każdy ma w komórce. Znam trochę życie naukowców i wiem, że własnej głowy na karku nie zastąpi , a tym bardziej nie pomoże żaden naukowiec. Masz pomysł, musisz też być ostrożny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. adr #2072549 | 83.9.*.* 24 wrz 2016 16:18

   Nic wam to juz nie pomoże , o tym ze uciekaja inwestorzy cisza. Niedługo TP przedszkole przekształcą na mieszkania socjalne.Dyrekcja pozostanie ta sama.Pręzna.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages