Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Zagrajcie z nami w szachy!

2016-09-23 14:54:02 (ost. akt: 2016-09-23 15:00:45)

Już 24 września o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach odbędzie się XIV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk.

Celem spotkania jest m.in. integracja środowiska szachowego powiatu ełckiego oraz promocja gry w szachy w szkołach. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na wiek i stopień zaawansowania, którzy zgłoszą się do szkoły w Rękusach w dniu turnieju do godz. 9.00. Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo 15 minut na zawodnika.

- Naszym zadaniem jest pielęgnowanie tradycji otwartych turniejów szachowych przeprowadzanych i organizowanych w naszej szkole - mówi Agnieszka Jaszkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rękusach. - Zajęcia dodatkowe, podczas których nasi uczniowie doskonalą swoje umiejętności szachowe odbywają się systematycznie. Szachy oraz inne gry planszowe wyrabiają koncentrację, cierpliwość, wytrwałość oraz uczą odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Są doskonałym sposobem rozwijania pamięci i zmysłów twórczych, a przede wszystkim wzmacniają kompetencje matematyczne uczniów.

	http://m.wm.pl/2016/09/orig/13turniej-010-336519.jpg

Pamiętamy o tym, że zgodnie z zapowiedzią Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, elementy gry w szachy już wkrótce trafią do edukacji wczesnoszkolnej. Nasza szkoła już jest na to przygotowana, nasi uczniowie będą doskonalili swoje umiejętności w tym zakresie.

W ubiegłym roku wystartowało 27 zawodników, wśród nich znalazło się 5 kobiet. W tym roku organizatorzy również zapraszają wszystkich miłośników szachów, którzy chcą miło i pożytecznie spędzić czas. Patronat nad turniejem objęła redakcji Gazety Olsztyńskiej i Rozmaitości Ełckich.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages