Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Razem możemy zdziałać więcej

2016-09-26 14:23:11 (ost. akt: 2016-09-26 14:24:23)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

Od września 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Prostek uczestniczy w realizacji projektu edukacyjnego SZKOŁA TOLERANCJI. Głównym założeniem projektu jest udzielenie wsparcia tym nauczycielom, którzy na swoich zajęciach lekcyjnych, zamierzają realizować elementy edukacji antydyskryminacyjnej, równościowej i wielokulturowej.

Realizacji głównego celu sprzyjało zorganizowanie 22 września 2016 r. Wirtualnego Festiwalu Wielokulturowego. Uczestnicząca w nim młodzież zetknęła się z innymi kulturami i religiami, sprawdziła swój stan wiedzy, a poprzez twórczość zadziałała na rzecz tolerancji i szacunku.

Zadania, jakie wykonywali uczniowie podczas festiwalu, dotyczyły mniejszości wyznaniowych, mniejszości etnicznych i cudzoziemców w Polsce oraz różnic międzykulturowych i zjawiska dyskryminacji. Była to także świetna okazja do wykazania się kreatywnością i oryginalnością w zakresie tworzenia grafik, plakatów czy prezentacji przy wykorzystaniu TIK.

Zmagania festiwalowe - na platformie CEO – trwały pełne 3 godziny zegarowe (10.00-13.00), w czasie których młodzież – pracująca w grupach maksimum pięcioosobowych – wykonała siedem zadań (w tym zadanie dodatkowe). Rozwiązania zadań były na bieżąco sprawdzane i nagradzane. W przypadku grafiki odbyło się głosowanie publiczności.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż uczestnicy festiwalu – uczniowie z różnych szkół w Polsce – wirtualnie poznawali się i uczyli się od siebie nawzajem. Festiwal odbył się w ramach realizacji projektu „Cztery strony Warszawy. Młodzi przewodnicy po wielokulturowej stolicy” i był dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy. Dostarczył wielu radości, chwil szczęścia i wzruszeń. Dał szansę zawarcia prawdziwych przyjaźni.

Dziękujemy organizatorom i realizatorom festiwalu oraz prosimy o jeszcze – mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości. Szkolny koordynator projektu SZKOŁA TOLERANCJI – Michałowska Krystyna


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages