Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Tomasz Andrukiewicz jednym z 15 najlepszych prezydentów w kraju

2016-09-28 16:13:26 (ost. akt: 2016-09-28 16:24:25)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Tomasz Andrukiewicz po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych prezydentów polskich miast w Rankingu N15 tygodnika „Newsweek". Laureatów uhonorowano we Wrocławiu podczas tegorocznego Kongresu Regionów.

Kongres Regionów to największe w Polsce miejsce spotkań przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów. W tym roku wydarzenie odbyło się w dniach 26 – 27 września 2016 r. we Wrocławiu.

Podczas uroczystej gali 26 września wręczone zostały prestiżowe nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 przygotowanym przez tygodnik Newsweek. W rankingu N15 oceniane były dokonania i osiągnięcia z ostatniego roku pracy. Wśród nagrodzonych znalazł się Tomasz Andrukiewicz. Prezydent Ełku zajął 14. miejsce.

- Jako prezydent Ełku, wybrany przez obywateli swego miasta - prócz aprobaty i przyzwolenia dla zaplanowanych działań, otrzymałem czas, przechodząc kolejne sprawdziany i weryfikacje wyborcze. Już prawie 10 lat wspólnie z mieszkańcami zarządzamy Ełkiem, zgodnie z powiedzeniem: bądź dobry, a czasy będą dobre – powiedział odbierając nagrodę Tomasz Andrukiewicz.

- Współzarządzanie miastem, to także współodpowiedzialność. Dlatego traktuję tę nagrodę, jako przyznaną 60 462 obywatelom, fajnym obywatelom mego miasta. Nadejdzie moment, że będziemy już tylko "byłymi" prezydentami. To naturalna kolej rzeczy. I wówczas ten miniony czas będzie świadectwem naszej służby. Ranking potwierdza okiem zewnętrznych obserwatorów, że to, co robimy jest zauważalne i wzbudza podziw, stanowiąc przykład dla innych miast – dodał włodarz Ełku.

W tym roku w rankingu uhonorowaniu zostali także: Jacek Karnowski prezydent Sopotu, Wadim Tyszkiewicz prezydent Nowej Soli, Zygmunt Frankiewicz prezydent Gliwic, Ryszard Brejza prezydent Inowrocławia, Robert Choma prezydent Przemyśla, Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha i ex aequo Zbigniew Podraza prezydent Dąbrowy Górniczej, Andrzej Dziuba prezydent Tychów i ex aequo Janusz Gromek prezydent Kołobrzegu, Robert Malinowski prezydent Grudziądza, Tadeusz Ferenc prezydent Rzeszowa, Wojciech Szczurek prezydent Gdyni, Robert Biedroń prezydent Słupska, Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia.

Najlepszych prezydentów polskich miast w pierwszej fazie nominowali pozostali włodarze, głosując na swoich kolegów lub koleżanki. Następnie punktację przyznało jury (punktowano m.in. sposób zarządzania miastem, finanse, współpracę z organizacjami pozarządowymi, rewitalizację, pozyskiwanie funduszy zewnętrznych itd.), w którym zasiadali: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i dr Andrzej Porawski, dyrektor Związku Miast Polskich.

Towarzyszył im Ryszard Holzer, sekretarz redakcji „Newsweeka”, który jest organizatorem rankingu.

- Dziękuję koleżankom i kolegom prezydentom za nominację, a także jury konkursu. Gratuluję całej złotej 15-tce prezydentów. I wracam dumny do Ełku, gdzie i Państwa serdecznie zapraszam – zaznaczył prezydent Tomasz Andrukiewicz

To trzeci rok z rzędu, kiedy prezydent Ełku znalazł się wśród najlepszej piętnastki głów miejskich samorządów rankingu Newsweeka.

źródło: www.elk.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. adam #2075744 | 83.9.*.* 29 wrz 2016 10:34

  Serdeczne Gratulacje Ełk nie mial jeszcze tak wspanialego i oddanego dla Miasta Prezydenta. a przy okazji o co chodzi z tym drugim zastępcą podobno jego marynarka wisi dalej w gabinecie.Prosimy o wyjasnie bo w mieście są zdumiewające o tym opinie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ełczankae #2075625 | 5.172.*.* 29 wrz 2016 07:26

  Serdecznie gratuluję Panie Prezydencie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. X #2075414 | 89.228.*.* 28 wrz 2016 20:34

  GRANULACJE PANIE PREZYDENCIE !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Prezes spółki miejskiej #2075353 | 87.205.*.* 28 wrz 2016 19:21

  mnie dziś także wyróżnili koledzy z Państwowego Instytutu Wzajemnej Adoracji za Pieniądze Podatnika- dostałem dyplom , Certyficate i kilka medali - ........... i to drugi raz w tym miesiącu

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Prezes spółki miejskiej #2075352 | 87.205.*.* 28 wrz 2016 19:21

  mnie dziś także wyróżnili koledzy z Państwowego Instytutu Wzajemnej Adoracji za Pieniądze Podatnika- dostałem dyplom , Certyficate i kilka medali - ........... i to drugi raz w tym miesiącu

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages