Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

„Misie” i „Krasnoludki” z MP „Bajka” odwiedziły Ełcką Kolej Wąskotorową

2016-09-29 10:18:29 (ost. akt: 2016-09-29 10:19:13)

Autor zdjęcia: Magdalena Piekarska

Dzieci z grupy „Misie” i Krasnoludki” z Miejskiego Przedszkola „Bajka” w Ełku wzięły udział w zajęciach pt. „Stoi na stacji lokomotyw …czyli o potrzebie wynalazku” zorganizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku.

Dla przedszkolaków przygotowano wiele ciekawych atrakcji m.in. zwiedzanie Kolei Wąskotorowej. Pani prowadząca zajęcia wyjaśniła dzieciom różnicę pomiędzy odkryciem a wynalazkiem. Koło, szyna, telefon to jedne z wielu omówionych przedmiotów. Ich początki i historia rozbudziły ciekawość i wyobraźnię dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się, że dużą rolę w rozwoju naszego miasta Ełk odegrała kolej żelazna.

Jednym z wielu punktów programu było wysłuchanie wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, na którym pani prowadząca budowała opowieści o parowozie i jego funkcjonowaniu. Niespodzianką dla przedszkolaków było zobaczenie takiego parowozu na żywo i zwiedzenie jego wnętrza.

„Misie” i „Krasnoludki” były bardzo zaangażowane podczas przeprowadzonych zajęć oraz zainteresowane funkcjonowaniem nowo poznanych przedmiotów. Po podziękowaniu za ciekawe warsztaty, dzieci szczęśliwe, pełne nowych doświadczeń i nowo zdobytej wiedzy wróciły do przedszkola.
M.Piekarska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bajeczka

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages