Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Perełki z wizytą w Komendzie Policji

2016-10-06 14:38:27 (ost. akt: 2016-10-06 14:39:16)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

29 września przedszkolaki z gr. V Miejskiego Przedszkola „Perełka” im. J. Brzechwy z inicjatywy nauczycielki M. Polcyn oraz przy współpracy pani Emilii Michalskiej - mamy Oskara, odwiedziły policjantów z miejscowej komendy.

Podczas wizyty, dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów. Zwiedziły dyżurkę, cele zatrzymanych oraz miejsce, w którym policjanci zdejmują od podejrzanych odciski palców. Miały możliwość poznania pracy oficerów dyżurnych, w wydziałach, poznały psa policyjnego - Luisa.

Dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się na drodze, podczas kontaktów z nieznajomymi i groźnymi zwierzętami, utrwaliły numery alarmowe do służb porządkowych. Pani policjant Agata Jonik przekazała dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówiła o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

Ogromną frajdą dla dzieci było spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym, który miał włączone „koguty i syrenę” oraz możliwość zrobienia odcisków palców.
Jak co roku wizyta na Komendzie, dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i niejeden przedszkolak zapytany: Kim będzie, gdy dorośnie?, oczywiście odpowiada: Policjantem ! Dziękujemy! Na zakończenie wspaniałej wycieczki dzieci od pani Emilii Michalskiej dostały cukierki.
N-lki Perełki: Małgorzata Polcyn, Elżbieta WysockaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages