środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Radni dyskutowali z mieszkańcami miasta

2016-10-11 09:00:00 (ost. akt: 2016-10-11 09:45:12)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Minęła połowa kadencji po wyborach samorządowych w 2014 roku. Z tej okazji Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja zorganizowało w poniedziałek 10 października debatę, podczas której mieszkańcy miasta mogli dyskutować z miejskimi radnymi o Ełku, jego problemach i możliwych rozwiązaniach.

W połowie bieżącej kadencji radni miejscy spotkali się z mieszkańcami Ełku podczas debaty zorganizowanej przez Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja w miejskiej bibliotece. Na spotkanie przybyło 14 radnych, którzy dyskutowali z kilku blokach tematycznych. O dobrą frekwencję ciężko natomiast oskarżyć samych ełczan, ponieważ oprócz przedstawicieli ełckich mediów i stowarzyszeń na debatę przyszło raptem kilka osób.

Radni i ełczanie podjęli jednak dyskusję na kilka ważnych tematów. Wśród nich można wymienić m.in. parking wybudowany niedawno przy ul. Kilińskiego za ponad 400 tysięcy złotych. Kolejnymi tematami wzbudzającymi żywą dyskusję były m.in te dotyczące możliwości kontaktu z radnymi miejskimi, zbyt duża ilość sklepów z alkoholem w mieście, czy wreszcie niedokończona inwestycja przy galerii handlowej na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Armii Krajowej. Największe emocje wzbudziła jednak propozycja ełczanina i byłego radnego miejskiego Adama Dobkowskiego, który mówił o konieczności nagrywania sesji rady miasta i udostępniania filmów w internecie.

— To nie pierwszy raz, kiedy podniosłem ten temat na forum publicznym. Za każdym razem spotykam się z krytyką, a taki system przecież funkcjonuje świetnie w wielu miastach, chociażby w Giżycku — mówi Adam Dobkowski.

Pomysł spotkał się z poparciem części radnych, a z krytyką innych. Dyskusja trwała długo.

— Nie chcę zarzucać radnym złej woli, ale mam wrażenie, że gdybyśmy nagrywali te sesje, to w grę wszedłby populizm i pokazy oratorskie poszczególnych radnych — uważa radny Nikodem Kemicer. — Sesje są nagrywane przez media niemal co miesiąc, a nie pamiętam żadnych populistycznych wypowiedzi ani wybryków w tej kadencji — kontrował Ireneusz Dzienisiewicz.

Możliwości nagrywania sesji nie wyklucza jednak zastępca prezydenta miasta, Artur Urbański.

— Jest to rzecz, o której warto pomyśleć. Jednak zanim wprowadzimy jakiekolwiek tego typu rozwiązania, należy pochylić się nad wieloma ich aspektami. Obawiam się o spadek jakości pracy rady, a zależy nam bardzo na tym, aby pozostała ona merytoryczna i sprawna, tak jak jest teraz. Problemów z wprowadzeniem systemu nagrywania i udostępniania nagrań byłoby kilka: sposób udzielania głosów ludziom z widowni, trzymanie go w ramach czasowych, publikacja wizerunku poszczególnych osób — wylicza Artur Urbański.

Jak mówi Joanna Kłunejko z Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja, debata okazała się trafiona, bo dyskusja była bardzo żywa. W związku z tym, że nie udało się omówić wszystkich zaplanowanych tematów, Stacja zapowiada regularne debaty z miejskimi radnymi.

Więcej w piątkowych "Rozmaitościach Ełckich"!

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mazur wERBISTA #2102746 | 91.94.*.* 31 paź 2016 16:26

  PEDERASTA DAREK KRUCZYŃSKI PS. WĄSKI DARO" MA W KIESZENI MAZURA, ANDRUKA TOMCIA -PS GEJ EŁCKI, I INNYCH. JEŻELI SPADNIE MU WŁOS Z GŁOWY , TO WSZYSTKICH TYCH ZBOKÓW POCIĄGNIE ZE SA SOBA DO SZAMBA. TO MAZUR NA SPOTKANIU Z KSIĘZMI DZIEKANAMI POWIEDZIAŁ : TRAKTUJEMY SPRAWĘ DARKA JAKO POMÓWIENIE. A PO CO WERIŚCIE PAREDZIESIĄT POKOIKÓW DLA PARU SIOSTRZYCZEK KARMELITANEK W WITYNACH? A ZA CO WYDALONO BISKUPINĘ Z ROSJI? RADNI EŁKU POWSTAŃCIE CAŁOWAĆ PEDERASTÓW PO BRUDNYCH, ZSSPERMIONYCH ŁAPACH, NIE ODDAWAJCIE EŁKU ZA SYMBOLICZNA ZŁOTOWKE, CZAS ANDRUKIEWICZA, MAZURA I INM PODOBNYM MINĄŁ. JA K SIĘ PO TEM BĘDZIECIE CZUĆ ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2089366 | 46.169.*.* 15 paź 2016 13:33

  To nie są żarty. Właśnie przez takich drani nasz kościół upadnie. I tak jest mocno poraniony. Dlatego sprawy musimy wziąć w swoje ręce. Przesiać i oddzielić plewy od ziaren. Bo nie wszystkich należy postrzegać w kategoriach dyrektora caritasu i biskupa

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. z Ełku #2089363 | 46.169.*.* 15 paź 2016 13:29

  Nie wypuśćcie tej sprawy. Na YOU TUBE wysłuchajcie materiał pt. "Caritas i Przyjaciele". Wiem z dobrego źródła, że się mocno kręcą aby sprawę zatuszować. Dlatego może podać temat do UWAGA TVN.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. my #2088469 | 83.31.*.* 14 paź 2016 05:35

  Caritas , jeb ekscelęcyja mazur , banda obłudnych złodziei z krzyżem w łapie, na stos z nimi .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. edek #2086495 | 91.245.*.* 11 paź 2016 23:35

  Poszukajcie w googlach afera w caritas ełk

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages