Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Ulica w Perełce

2016-10-11 12:00:25 (ost. akt: 2016-10-11 12:01:40)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

5 i 6 październik sala grupy V w Miejskim Przedszkolu Perełka im. Jana Brzechwy zamieniła się ulicę. Odwiedzili nas Strażnicy Miejscy – pan Jan Falaciński i Magdalena Milewska.

Przeprowadzili zajęcia z symulacyjną ulicą. Były dwa pasy ruchu, chodniki, przejście dla pieszych, sygnalizacja świetlna, samochody, piesi. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć dzieciom poprzez działania praktyczne, zasady ruchu drogowego. Samochody jeździły, sygnalizacja działała, piesi przechodzili przez ulicę.

Dzieci poprzez ćwiczenia utrwaliły sobie: co oznaczają kolory sygnalizacji, jak przechodzimy przez ulicę, jak zachowujemy się podczas przejazdu samochodów uprzywilejowanych oraz jak oznakowane jest przejście dla pieszych. Nie zabrakło również uświadomienia dzieci na temat niepożądanych zachowań podczas poruszania się po drogach.

Największą jednak frajdę i furrorę zrobiła oczywiście możliwość kierowania pojazdem. Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązywały quiz drogowy i otrzymały obrazki do kolorowania związane oczywiście z ruchem drogowym.
Dziękujemy Panu Janowi Falacińskiemu i pani Magdzie Milewskiej za poświęcony czas i przygotowanie atrakcyjnych zajęć.
N-lka Perełki: Elżbieta WysockaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages