Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Coś starego i znanego u Biedronek w MP "Słoneczna Ósemka"

2016-10-17 22:46:18 (ost. akt: 2016-10-17 22:55:52)

Autor zdjęcia: joanna sałek

Mowa tu o starych zabawach podwórkowych, które zawsze budziły u dzieci duże zainteresowanie, rozwijały ich sprawność fizyczną, myślenie i liczenie.

Takie właśnie zabawy postanowiliśmy stworzyć w grupie Biedronki w Sali przedszkolnej. A gdzie, no właśnie pod dywanem. To teraz takie nasze magiczne miejsce zabawy i nauki. Gra w klasy i dziad to jedne z najstarszych zabaw, w które bawiły się dzieci na podwórku rysując pola kredą na chodnikach. My wykorzystaliśmy plansze edukacyjne, trochę darów natury, typu kasztany , szyszki, żołędzie i sztuczne owoce.

Postanowiliśmy wykleić pola kolorową taśmą, podzieliliśmy się na grupy czerwonych, zielonych ,niebieskich i do dzieła. Okazało się, że praca w drużynach jednoczy i zmusza do wspólnego myślenia i działania. Postanowiliśmy stworzyć „klasy” z zagadnieniami polonistycznymi i „dziada” z matematycznymi, nagrodą za dobrze wykonane zadania było nawlekanie korali z jarzębiny. Podczas takich zajęć oprócz nauki mieliśmy również bardzo dobrą zabawę. Zachęcam do takich rozwiązań w pracy z dziećmi.

Joanna Sałek, nauczycielka MP "Słoneczna Ósemka"Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkoly

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages