Jeden punkt na konto MKS-u

2016-10-18 12:00:00(ost. akt: 2016-10-18 14:49:48)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski

Po zwycięskim, choć bardzo ciężkim spotkaniu w ubiegłym tygodniu z ekipą z Aleksandrowa Łódzkiego, ełczanie z MKS-u zmierzyli się w weekend ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Ełckim piłkarzom udało się zremisować z rywalem z czoła ligowej tabeli.
Po zwycięskim meczu z Sokołem Konsport Aleksandrów Łódzki przyszedł czas na bardzo trudny wyjazd do niepokonanego na własnym obiekcie Nowego Dworu Mazowieckiego. Przed rozpoczęciem meczu morale było bardzo bojowe. Na boisku dało się zauważyć, że rywale czują przed sobą ogromny respekt. Pomimo dużej różnicy miejsc w tabeli, gra w pierwszych minutach toczyła się głównie w środku pola. W pierwszych minutach meczu Patryk Rosoliński urwał się na skrzydle i wbiegł w pole karne. Starając się uratować zespół od utraty gola, obrońca Świtu powalił zawodnika MKS-u w polu karnym. Zamiast trafić w piłkę, Sebastian Olczak trafił w nogę Patryka. Do piłki podszedł egzekutor z meczu z Sokołem Konsport - Michał Hryszko. Zawodnik z Ełku i tym razem powtórzył swój wyczyn. Hryszko pewnie uderzył na bramkę gości w sam środek. Zespół z Ełku wyszedł na prowadzenie.

Jak oceniali kibice, od samego początku obie drużyny wyszły trochę bojaźliwie i bez przesadnej chęci do gry. Goście czekali na to co pokaże Świt, a gospodarze nie zapuszczali się na połowę przyjezdnych. Druga połowa meczu była zupełnie inna od pierwszej odsłony. Zespół Świtu przeważał na boisku i bramka wyrównująca było tylko kwestią czasu. Zapowiadało się, że drużyna gospodarzy w końcu przełamie linię obrony i rzuci wyzwanie bramkarzowi Adamowi Radzikowskiemu. W końcu rozkręcający się zespół rywala przystąpił do zdecydowanego ataku. Ełczanie najpierw stracili piłkę w środku pola. Pomocnik Świtu oddał długie podanie do Rafała Maciejewskiego, którego starał się dogonić Łukasz Gryko. Niestety, atak z tyłu ełczanina był spóźniony i został zaklasyfikowany przez arbitra jako faul. Do piłki na 11. metrze podszedł Patryk Szczepański i pewnie wykonał strzał.

Ekipie z Nowego Dworu Mazowieckiego nie brakowało sytuacji do podwyższenia rezultatu. Rywalom na szczęście jednak brakowało skuteczności wykończenia. Warto wspomnieć, że ełcki bramkarz Adam Radzikowski kilkukrotnie stanął na przeszkodzie napastnikom przeciwnika. Wynik do końca nie uległ zmianie. Jak mówią piłkarze MKS-u, wynik 1-1 cieszy i na pewno trzeba odebrać go jako cenny i ważny. Następne spotkanie z Motorem Lubawa, który po 12 kolejkach zebrał tylko 1 punkt.