Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ponad 150 uczniów ze stypendium Jana Pawła II

2016-10-18 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-18 15:17:47)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Stypendia Jana Pawła II to od lat sposób nagradzania najlepszych uczniów z powiatu ełckiego przez lokalne starostwo. W tym roku dofinansowania otrzyma rekordowa ilość 154 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ełckiego.

Kryteria, w ramach których Starostwo Powiatowe w Ełku przyznaje stypendia Jana Pawła II, są bardzo szerokie. Nagradzani są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, które prowadzi ełckie starostwo. Urzędnicy nagradzają wzorowe postawy uczniów - za bardzo dobre wyniki w nauce, za sukcesy na konkursach i olimpiadach oraz za osiągnięcia w szeroko pojętych dziedzinach sportowych.

Mimo, że regulamin przyznawania stypendiów nie zmienił się, na przestrzeni lat można zaobserwować, że uczniów z bardzo dobrymi wynikami w naszym powiecie zdecydowanie przybywa. W 2014 roku było ich ponad 50, w roku ubiegłym - już ponad 60. W tym roku padł absolutny rekord - co miesiąc nagrodę będzie otrzymywać aż 154 uczniów.

— Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że na terenie powiatu ełckiego mamy tyle zdolnej i wybitnej naukowo oraz sportowo młodzieży — mówi Anna Iwaszko, wicestarosta. — Wierzymy, że stypendium Jana Pawła II działa na naszych uczniów motywująco. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i sportowych.

Jak wspominają sami uczniowie, pieniądze może nie są wielkie, ale każda pomoc się liczy.

— Dostanę stypendium Jana Pawła II już drugi raz z rzędu — mówi Magdalena Lacka, uczennica I LO w Ełku, która w tym roku wygrała brązowy medal Mistrzostw Polski w sztafecie 4x100. — To dla mnie duże wyróżnienie i pomoc finansowa. Zwykle stypendium wydaję na sprzęt sportowy, prawdopodobnie podobnie będzie w tym roku.

Uczniowie z terenu powiatu ełckiego będą dostawać 100 złotych miesięcznie przez pół roku.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama #2094521 | 83.9.*.* 22 paź 2016 06:14

    Jana Pawła , a acha , to kościół k. sypnął groszem , no patrzcie ludziska co się dzieje, a mówią że kościół tylko bierze .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages