Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Dzieciaki z "siódemki" poznają Włochy

2016-10-19 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-19 12:36:27)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami Tydzień Włoski w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi. Dzieci przez 5 dni poznawały kulturę, muzykę, zwyczaje i kuchnię włoską. To początek trwającego 2 lata projektu "Mobilność kadry edukacji szkolnej" w ramach programu "Wiedza, edukacja, rozwój".

Przez następne dwa lata szkolne uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku będą poznawać kulturę i zwyczaje 5 różnych krajów: Włoch, Hiszpanii, Czech, Bułgarii i Niemiec. To efekt wdrożonego we wrześniu programu "Szansa dla każdego". Założenia są proste: kadra pedagogiczna szkoły będzie podróżować po partnerskich szkołach w różnych krajach Europy, gdzie poznają tajniki tamtejszych systemów edukacyjnych. W tym czasie dzieci będą poznawały kulturę i zwyczaje w różnych krajach.

— Europejski program, w którym uczestniczymy od września, zakłada poznanie nowych metod pracy z uczniami, którzy mają różne dysfunkcje — tłumaczy Monika Majczyna, koordynator projektu i nauczycielka w ełckiej "siódemce". — W ciągu dwóch lat szkolnych nasza kadra odwiedzi 5 krajów. Dołączyliśmy do projektu, ponieważ bardzo ważnym dla nas jest, by stwarzać jak najlepsze warunki do umożliwienia rozwoju uczniów zwykłych oraz ze specjalnymi potrzebami. Z całą pewnością nabyte za granicą doświadczenie pomoże nam pracować z naszymi uczniami.

Na programie już korzystają dzieciaki z SP7. Za nami Tydzień Włoski, podczas którego dzieciaki poznawały życie w słonecznej Italii.

— Tydzień Włoski w naszej szkole spotyka się z ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów — dodaje wicedyrektor szkoły, Bożena Gołaszewska. — Cały czas prowadzimy różne zajęcia edukacyjne, w środę mieliśmy dzień barw narodowych - dzieciaki chodziły z pomalowanymi we włoską flagę buziami. Oprócz tego w szkole odbywają się włoskie koncerty, potańcówki, zapoznajemy dzieci z włoską kuchnią. W piątek naszą szkołę odwiedzą 2 panie, które spędziły we Włoszech wiele lat. Opowiedzą dzieciom o życiu w Italii i pokażą najciekawsze zdjęcia. Uczestnictwo w europejskim projekcie to wspaniała szansa dla uczniów na poznanie kultury naszych sąsiadów z Unii Europejskiej, a dla nauczycieli na podnoszenie swoich kwalifikacji.

Pierwszy wyjazd kadry nauczycielskiej za granicę już w listopadzie. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages