Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

"Pasowanie na czytelnika" w SP w Nowej Wsi Ełckiej

2016-10-24 09:09:16 (ost. akt: 2016-10-24 09:10:31)

Autor zdjęcia: SP w Nowej Wsi Ełckiej

Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów jest jednym z priorytetów edukacyjnych ogłoszonych przez Ministra Edukacji Narodowej. Coroczna uroczystość „Pasowania na czytelnika w SP w Nowej Wsi Ełckiej doskonale wpisuje się z wyznaczony przez MEN kierunek.

W dniach 18-19 października 2016r. w szkolnej bibliotece Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej odbyła się uroczystość "Pasowania na czytelnika" uczniów klas drugich.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz wysłuchali wiersza pt. "Prośby książki". Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o książki, czego nie wolno robić podczas czytania.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek oraz plany lekcji, na których zaznaczą dzień odwiedzin w bibliotece. Każdy uczeń zapoznał się z pieczątką biblioteki szkolnej, którą ostemplował swój plan lekcji.

I wreszcie nadszedł czas na samodzielne wypożyczenie pierwszej książki. Na pewno w tym momencie radość małych czytelników była największa.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zspnwe

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages