Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Rondo Honorowych Dawców Krwi

2016-10-27 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-27 13:31:34)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Po dwóch latach od zakończenia inwestycji rondo krzyżujące ulice Kilińskiego i Piękną doczekało się swojej nazwy. Decyzją miejskich radnych od teraz będzie nosiło nazwę Honorowych Dawców Krwi.

Ełczanin Bogdan Cieślukowski od wielu miesięcy zabiegał o nadanie nazwy rondu, które krzyżuje ulice Kilińskiego z Piękną. Od lat działa on na rzecz ełckiego krwiodawstwa i wolontariatu. W końcu po wielu próbach udało się przedstawić ełckim radnym pomysł nadania nazwy Honorowego Dawcy Krwi. Została co prawda nieco zmodyfikowana i przekształcona na liczbę mnogą, ale od teraz ełczanie mogą już używać nowej, oficjalnej nazwy. Radni miejscu podczas posiedzenia we wtorek 25 października jednogłośnie wyrazili zgodę na nadanie rondu nowej nomenklatury.

— Jestem bardzo zadowolony z decyzji naszych włodarzy — mówił podczas sesji Bogdan Cieślukowski, który na posiedzenie przyszedł z wolontariuszami i doktorem Krzysztofem Majewskim, który krwiodawstwem zajmuje się od dziesięcioleci. — To sposób uhonorowania wszystkich tych, którzy zdecydują się oddać cząstkę siebie, by ratować zdrowie i życie ludzkie.

Ełccy wolontariusze nie byli jedynymi, którzy oczekiwali nowej nazwy ronda. Do wniosku przyłączyli się mieszkańcy osiedla przy ul. Pięknej i kilku miejskich radnych.

— W miastach na terenie całej Polski podobnych nazw są tysiące. W naszym województwie rondo będzie pierwszym takim obiektem — dodaje doktor Majewski.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ełczanka67 #2100365 | 5.172.*.* 28 paź 2016 13:23

    Niewygodne komentarze zostały usunięte, a mój pewnie nie będzie wcale umieszczony. Prawda administratorze.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages