Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Skandaliczne czyny dwóch kapłanów

2016-10-28 14:17:14 (ost. akt: 2016-11-09 15:00:07)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dwaj duchowni z diecezji ełckiej zostali zawieszeni w czynnościach kapłańskich. - Z bólem serca przekazuję informację, że w ostatnim czasie dwóch kapłanów naszej diecezji, z powodu popełnionych czynów niegodnych powołania kapłańskiego, zostało odwołanych z placówek, w których pracowali - poinformował wiernych Biskup Ełcki Jerzy Mazur.

W specjalnym oświadczeniu Ełckiej Kurii Diecezjalne wydanym 28.10.2016 czytamy o "skandalicznych czynach dwóch kapłanów diecezji ełckiej". Ma to związek z filmem ujawnionym przez Zbigniewa Stonogę, z którego wynika, że dwóch księży uprawiało seks. Pierwszy z księży został zawieszony w czynnościach kapłańskich, otrzymał zakaz noszenia stroju duchownego i został odwołany z parafii, w której pracował jakiś czas temu. Drugi kilka dni temu.

- Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tego, iż niektórzy kapłani sprzeniewierzają się świętości powołania kapłańskiego i modlimy się za tych kapłanów oraz za Wspólnotę Kościoła, która przez ich grzechy została zraniona - czytamy w oświadczeniu.

W prawach i obowiązkach dyrektora zawieszono też szefa ełckiej Caritas. Nie ma to żadnego związku z dwoma wspomnianymi powyżej księżmi.

- Ponadto wobec nasilających się i niepotwierdzonych pomówień oraz publicznego znieważania ks. Dariusza, Dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej, bp Jerzy Mazur, po zasięgnięciu opinii szerszego grona doradczego, postanowił przyjąć wcześniejszą prośbę ks. Dariusza, w której dla dobra Kościoła i instytucji Caritas poddał się decyzji Biskupa Orynariusza. Biskup Ełcki podjął decyzję, by na czas, gdy sprawa jest badana i sprawdzana, zawiesić ks. Dariusza na urzędzie Dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej. Obowiązki Dyrektora na ten czas pełnić będzie ks. Maciej Gilewski, dotychczasowy Wicedyrektor Diecezji Ełckiej - pisze Ełcka Kuria Diecezjalna.

- Ks. Dariusz jest nadal Dyrektorem Caritas Diecezji Ełckiej a jedynie na czas wyjaśnienia sprawy i szerzącego się w mediach antyklerykalizmu został odsunięty od pełnionych obowiązków - pragniemy zauważyć: nie pozbawiony, ale odsunięty - czytamy w kol;ejnym komunikacie kurii. - Na osobę księdza Dariusza nie została nałożona żadna kara kanoniczna tak jak na innych wspomnianych w komunikacie księży. Sprawy księdza Dariusza nie należy łączyć ze sprawami pozostałych dwóch księży, gdyż nic takiego nie udowodniono. Ksiądz Dariusz nie jest w żadnych karach kanonicznych czy kościelnych, może nadal spełniać wszystkie funkcje związane z posługą kapłańską czy duszpasterską. Ze względu na dobro instytucji Caritas został odsunięty na czas wyjaśniania kwestii finansowych.

- Zapewniam, iż na dzień dzisiejszy nie mam żadnych sygnałów o nieprawidłowościach w finansach naszej Caritas diecezjalnej. Apeluję o zdroworozsądkowe podejście do tematu, a nade wszystko o modlitwę w intencji naszego Kościoła ełckiego - napisał w swoim liście do wiernych bp. Jerzy Mazur.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages