Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Święto Niepodległości w SP3 Ełk

2016-11-12 23:12:44 (ost. akt: 2016-11-12 23:15:43)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

W Szkole Podstawowej nr 3 w Ełku odbył się uroczysty apel dla klas młodszych ,,Niepodległa, niepokorna”. Na tle pięknej dekoracji prezentowali się wszyscy uczniowie kl. IIIa i kl. IIIf. W prostych scenkach przedstawiono rozbiory Polski.

Krótka prezentacja multimedialna pokazała portrety wielkich Polaków z okresu zaborów. Wielkimi brawami nagrodzono moment, kiedy Polska uprzednio skrępowana przez Prusy, Rosję i Austrię łańcuchami niewoli, przerwała je i odzyskała wolność.

W trakcie apelu, w podniosłym nastroju, były śpiewane pieśni patriotyczne ,,Taki kraj”, ,,Rota”. ,,Przybyli ułani”. Na zakończenie wykonano piękną i wzniosłą pieśń ,,Niepodległa, niepokorna”. Na apelu wręczono również nagrody dla tych , którzy wyróżnili się w konkursie wiedzy o Polsce.

Była to ciekawa lekcja historii i patriotyzmu przedstawiona w sposób jasny i zrozumiały dla młodszych dzieci. Zaangażowanie oraz godna i odpowiedzialna postawa występujących wyzwoliła wśród wszystkich oglądających wzruszenie i dumę narodową.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp3elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages