Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Edukacja patriotyczna w SP4

2016-11-12 23:23:25 (ost. akt: 2016-11-12 23:24:17)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

"Polska”, "polskość”, "patriotyzm”, "tożsamość narodowa”… dla młodego pokolenia nie muszą być odległe! Przekonali się o tym uczestnicy spotkania "PATRIOTYZM PROSTO Z KSIĄŻKI I NIE TYLKO”, które odbyło się w szkolnej bibliotece.

Zaproszeni nauczyciele historii pani Grażyna Wiśniewska i pan Kamil Kulik, członkowie kółka historycznego oraz przybyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozmawiali o patriotyzmie i jego rodzajach, dewizie ,,Bóg, Honor, Ojczyzna”, ,,Małej Ojczyźnie” oraz znaczeniu nauki historii w wychowaniu młodych obywateli. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także o genezie powstania pieśni patriotycznych i ich narodowym charakterze. Wybrane utwory zaśpiewali wspólnie z reprezentantami szkolnego chóru. Przy akompaniamencie pana Tomasza Sulimy popłynęły melodie ,,Roty”, ,,Białego krzyża”, pieśni "Wojenko, wojenko”, "Przybyli ułani” i "Idą, idą leśni”.

Prowadząca spotkanie pani Bożena Merchelska zachęcała do korzystania z różnych źródeł informacji o rozmaitych formach upamiętniania postaci i wydarzeń z przeszłości: zgromadzonych na wystawie książek, broszur, map, atlasów, ilustracji, tekstów i fotografii w kronikach szkoły, podkreślała wagę rozmów ze starszym pokoleniem.

9 listopada 2016 roku w czytelni odbyły się szkolne przesłuchania do miejskiego konkursu recytatorskiego "Historia Polski słowem, pieśnią i pędzlem opowiedziana”. Wyłonionym reprezentantom szkoły Katarzynie Szkatuła z kl. VIb i Igorowi Grajewskiemu z kl. Vc gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie konkursu.
B.Merchelska i B.DzierżanowskaCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages